5. 9. 2024

Lia Apostolovski  pm
Atletika

Apostolovski s šestim mestom v Zürichu v finale diamantne lige

Ljubljančanka Lia Apostolovski je v skoku v višino na predzadnjem mitingu sezone diamantne lige v Zürichu zasedla šesto mesto z 1,89 metra. S tem si je zagotovila finale te prestižne serije atletskih tekmovanj sredi meseca v Bruslju. Nastop v evropski prestolnici si je že prej priboril evropski prvak Kristjan Čeh, četrti v seštevku meta diska.

duplantis
Atletika

Zgodovinski tek na 100 m skakalca ob palici in svetovnega rekorderja v teku na 400 metrov z ovirami (video)

Svetovni rekorder v skoku s palico Šved Armand Duplantis je na dolgo opevani ekshibicijski tekmi na 100 metrov v sredo v Zürichu premagal svetovnega rekorderja v teku na 400 m z ovirami Norvežana Karstena Warholma.

Rebecca Cheptegei
Atletika

Grozljivo: Atletinja iz Pariza podlegla poškodbam, šokanten napad pretresel svet

Olimpijka iz Pariza Rebecca Cheptegei iz Ugande, ki jo je po vrnitvi v Kenijo konec tedna partner zažgal, je v bolnišnici podlegla ranam, poroča francoska tiskovna agencija AFP, ki se sklicuje na Olimpijski komite Ugande. Triintridesetletna maratonka je imela opekline na 80 odstotkih telesa.

3. 9. 2024

mladinska stafeta
Atletika

Državni rekord mladink

Lucija Potnik, Pika Bikar Kern, Karolina Zbičajnik in Lina Hribar so zadnji dan mladinskega SP v Peruju v štafeti 4 x 100 metrov s časom 45,63 krepko popravile državni rekord za starejše mladinke, ki je bil star več kot 18 let.

(pk)

pariz olimpijske igre
Atletika

Grozljivo: olimpijko je partner po vrnitvi z olimpijskih iger zažgal, atletinja je ...

Rebecca Cheptegei iz Ugande, ki je na olimpijskih igrah v Parizu nastopila v maratonu, se v kenijski bolnišnici bori za življenje. Po vrnitvi v Kenijo, kjer stalno živi, jo je partner zažgal in 33-letna atletinja je utrpela opekline na 75 odstotkih telesa, je sporočila lokalna policija.

1. 9. 2024

žan rudolf
Atletika

Padel je svetovni rekord, h kateremu je pripomogel tudi Slovenec!

Tridesetletni britanski atlet Elliot Levi Giles je na tekmi v nemškem Düsseldorf postavil nov svetovni rekord v cestnem teku na miljo, je sporočila Svetovna atletika. Do časa 3:51,3 mu je kot narekovalec ritma pomagal slovenski rekorder na 800 m Žan Rudolf.

30. 8. 2024

kristjan ceh 24 pm
Atletika

Kristjan Čeh najboljši zmagal na diamantni ligi v Rimu

Evropski prvak v metu diska Kristjan Čeh je zmagal na atletski diamantni ligi v Rimu z 68,61 metra v zadnji seriji in se uvrstil tudi v finale letošnje sezone sredi naslednjega meseca v Bruslju.

tersek
Atletika

Teršek mladinski svetovni prvak

Tom Teršek je na mladinskem svetovnem prvenstvu v Limi prav z zadnjim metom potrdil vlogo prvega favorita in osvojil zlato v metu kopja. Za zlato je 17-letni Kranjčan vrgel 76,81 metra in se s tretjega mesta povzpel na vrh. Andraž Rajher je bil osmi v metu kladiva.

(pk)

25. 8. 2024

duplantis
Atletika

Duplantis in Ingebrigtsen v Chorzowu izboljšala svetovna rekorda

Šved Armand Duplantis je na atletski diamantni ligi v poljskem Chorzowu, kjer ni bilo slovenske udeležbe, za konec tekmovanja popravil svoj svetovni rekord v skoku s palico, ko je preskočil 6,26 metra v drugem skoku. Norvežan Jakob Ingebrigtsen je dobro uro in pol prej popravil skoraj 28 let star svetovni rekord na 3000 metrov s časom 7:17,55.

23. 8. 2024

kamnik 2026
Atletika

Organizatorji že zavihali rokave

Čeprav bo evropsko prvenstvo v gorskem in trail teku Kamnik z Veliko planino gostil šele junija leta 2026, so organizatorji že zavihali rokave in začeli s pripravami.

(pk)

21. 8. 2024

duplantis 1 pm
Atletika

Duplantis po pričakovanjih zmagal v Lozani

Šved Armand Duplantis, ki je na olimpijskih igrah v Parizu ubranil zlato z novim svetovnim rekordom, je zmagal v skoku s palico v Lozani, kjer se bo s preostalimi disciplinami v četrtek nadaljevala atletska diamantna liga. V skoku v višino bo nastopila tudi Ljubljančanka Lia Apostolovski.

Izjemno močna Slovenija

Številčna in zelo močna slovenska mladinska reprezentanca do 20 let bo nastopila na svetovnem prvenstvu v glavnem mestu Peruja, v Limi. Prvenstvo v Južni Ameriki, na katerem bo nastopilo 18 slovenskih atletov in atletinj, bo od 26. do 31. avgusta.

(jz)

15. 8. 2024

Kipyegon
Atletika

Tega kiparja bi morali kazensko preganjati

Z dvema osvojenima kolajnama v teku na 1500 in 5000 metrov je Faith Kipyegon ena izmed junakinj poletnih olimpijskih iger v Parizu. Tridesetletno atletinjo so v domovini Keniji želeli počastiti s kipom v njen spomin. A so ponesrečeno amatersko narejeno skulpturo po splošnem zgražanju javnosti odstranili, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

14. 8. 2024

Atletika

Duplantis izzval sprinterja, ta je izziv sprejel: Septembra bomo priča posebnemu dvoboju

Olimpijski prvak v skoku s palico in svetovni rekorder iz Švedske Armand Duplantis in norveški sprinter Karsten Warholm bosta uprizorila nenavaden dvoboj in se pomerila v sprintu na 100 metrov. Dvoboj bo 4. septembra na predvečer mitinga atletske diamantne lige v Zürichu, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

10. 8. 2024

Burghardt
Atletika

Burghardt po zimski osvojila še poletno olimpijsko medaljo

Nemška atletinja Alexandra Burghardt je v petek v Parizu osvojila bronasto medaljo v tekaški štafeti 4 x 100 metrov, pred tem pa je bila na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu leta 2022 srebrna v bobu dvosedu. Tako se je kot sedma vpisala na seznam športnikov, ki imajo kolajne tako z zimskih kot s poletnih olimpijskih iger.

Sha’carri Richardson
Atletika

Ženska ameriška štafeta na 100 m navdušila, moška razočarala

Sha'Carri Richardson je v zadnji predaji ženski ameriški štafeti na 4 x 100 m prinesla zmago na olimpijskih igrah v Parizu in s tem osvojila tudi svoje prvo zlato olimpijsko odličje, potem ko je bila v teku na 100 m druga. So pa Američani brez Noaha Lylesa razočarali v moški sprinterski štafeti, kjer so si naslov pritekli Kanadčani.

tola
Atletika

Rezervist Tola do naslova z olimpijskim rekordom

Etiopijec Tamirat Tola je zmagovalec moškega maratona. V Parizu se je odvil eden vrhuncev predzadnjega dne 33. olimpijskih iger moderne dobe, ki ga je z novim olimpijskim rekordom, ki zdaj znaša 2:06,26, dobil Tola. Drugo mesto je osvojil Belgijec Bashir Abdi, tretje pa Kenijec Benson Kipruto.

8. 8. 2024

girma
Atletika

Drama v finalu: Gledalci videli grozljiv padec, atlet obležal negiben, zadnje informacije pa ... (video)

Maročan Soufiane El Bakkali je ubranil naslov olimpijskega prvaka v teku na 3000 metrov zapreke (8:06,05), svetovni prvak Lamecha Girma obležal nezavesten.

au

7. 8. 2024

kristjan ceh 1
Atletika

Čeh razočaran, a pozitivno gleda na svoj nastop: Vseeno sem naredil korak naprej od Tokia

Slovenska športna javnost je doživela veliko atletsko razočaranje. Kristjanu Čehu je za voljo odličnih rezultatov na velikih tekmovanjih okrog vratu že obesila kolajno, a je Ptujčan na olimpijskih igrah v Parizu ostal brez nje. V veliki meri zaradi presenetljivega zmagovalca iz Jamajke Roje Stona, ki je Čeha izrinil na četrto mesto.

hall
Atletika

Hall z neverjetnim zaključkom do naslova prvaka v teku na 400 metrov

Američan Quincy Hall je olimpijski prvak v teku na 400 metrov. V finalu olimpijske preizkušnje v Parizu je s časom 43,40 premagal Britanca Matthewa Hudson-Smitha (43,44), bron je pripadel Zambijcu Muzali Samukongi s 43,74.

kristjan ceh
Atletika

Nepričakovan razplet finala v metu diska: Dva olimpijska rekorda, na vrhu pa senzacija

Končan je tudi finale v metu diska na olimpijskih igrah.

au

sutej
Atletika

Tina Šutej v finalu preskočila le začetno višino, kar je bilo dovolj za 19. mesto

Slovenska atletinja Tina Šutej je v finalu skoka s palico na olimpijskih igrah v Parizu zasedla 19. mesto, preskočila je le začetno višino 4,40 m. Četrtič je nastopila na OI ter tretjič v nizu v finalu. Peta je bila na OI v Tokiu pred tremi leti, na 11. mestu je končala v Riou de Janeiru leta 2016, 19. je bila še v Londonu leta 2012.

6. 8. 2024

ian matic gucek pm
Atletika

Guček končal v repasažu

Slovenski atlet Matic Ian Guček je na olimpijskih igrah v Parizu v teku na 400 metrov ovire nastope končal v repasažu. V drugi skupini je s časom 49,06 sekunde zasedel četrto mesto, kar ni bilo dovolj za uvrstitev v polfinale.