Športi v vodi

24. 8. 2024

drugi-sporti

Mia Medved in Rok Šmit na SP do četrtega mesta

Sprinterja na mirnih vodah Mia Medved in Rok Šmit sta na svetovnem prvenstvu v Samarkandu v Uzbekistanu zasedla četrto mesto v konkurenci mešanih kajakaških dvojcev na 500 m, je v sporočilu za javnost zapisala Kajakaška zveza Slovenije. Prvenstvo v Uzbekistanu se bo končalo v nedeljo.

14. 8. 2024

oven

Izjemno: Slovenija ima novega svetovnega prvaka!

Slovenski kajakaš Simon Oven je na svetovnem prvenstvu v Španiji v klasičnem spustu priveslal do naslova prvaka, so sporočili iz Kajakaške zveze Slovenije. Zanj je to drugi naslov svetovnega prvaka v klasiki po letu 2018.

11. 8. 2024

vodisek garnbret

Srebrni Vodišek nasmejal vse prisotne, te besede o pravilih v kajtanju povedo vse

Zadnja dva dobitnika slovenske medalje na olimpijskih igrah sta dočakala tudi sprejem v Slovenski hiši v Parizu.

ou

9. 8. 2024

vodisek

Čestitke Vodišku padajo z vseh strani. "Tip je car," je zapisal nek slovenski športnik

Predsednica države Nataša Pirc Musar in predsednik vlade Robert Golob sta na družbenih omrežjih slovenskemu kajtarju Toniju Vodišku čestitala za današnjo odličje srebrnega leska na olimpijskih igrah v Parizu. Vodišek je na jadralskem prizorišču pri Marseillu osvojil drugo slovensko kolajno na letošnjih igrah po zlati judoistke Andreje Leški.

vodisek

Slovenski junak Vodišek o stresnem dnevu: "Molil sem, da bi ...

Koprski kajtar Toni Vodišek je na olimpijskih igrah v Franciji v morju pred Marseillom osvojil srebrno medaljo.

vodisek

Vodišek Sloveniji priboril 30. olimpijsko medaljo na poletnih igrah

Koprski kajtar Toni Vodišek je na olimpijskih igrah v Parizu v morju pred Marseillom osvojil srebrno medaljo, kar je drugo slovensko odličje na teh igrah. Skupno je to 30. kolajna za samostojno Slovenijo na poletnih olimpijskih igrah. Prvo odličje za Slovenijo sta pred 32 leti v Barceloni osvojila veslača Iztok Čop in Denis Žvegelj.

vodisek

Čustveni Vodišek po vrnitvi na kopno: "Trdo delo celotnega življenja je poplačano"

vodisek

Jaaa, imamo jo! Vodišek poskrbel za slovensko veselico, Slovenija do druge olimpijske medalje v Parizu

Toni Vodišek je olimpijski podprvak.

ou

vodisek

Preobrat: Organizatorji pred petkovim startom kaznovali Vodiška, zlata medalja ogrožena

Koprski kajtar Toni Vodišek na olimpijskih igrah v Franciji v morju pred Marseillom zaradi dvojne kazni, ki jo je prejel pred današnjim startom, ne more priti do zlate medalje že v primeru zmage v drugi regati finala. Ta se bo po daljšem čakanju kmalu začela.

lazar djukic

Tragedija: Kamera zabeležila smrt srbskega športnika, grozljiv posnetek obkrožil svet! (video)

Srbski športnik Lazar Đukić je v četrtek zjutraj umrl med plavalnim delom tekmovanja CrossFit v Fort Worthu v zvezni državi Teksas v ZDA, je sporočilo fitnes organizacije danes povzela francoska tiskovna agencija AFP.

vodisek

Vodišek na poti k drugi slovenski zlati medalji v Parizu: Če spet ne bo vetra, bo ...

Slovenija lahko danes pride do druge medalje na olimpijskih igrah v Parizu.

ou

8. 8. 2024

Toni Vodisek8

Pa to je neverjetno! Poglejte kaj se je zgodilo Toniju Vodišku, ko je jadral za zlato ...

Danes je bila na sporedu finalni dan jadranja v formuli kajt, kjer se za zlato kolajno bori Koprčan Toni Vodišek.

jz

7. 8. 2024

vodisek

Koprčan vse bližje zlati olimpijski medalji: Vodišek po odpovedi potrebuje le še eno zmago in bo prvak

Koprčan Toni Vodišek se je s prvim mestom neposredno uvrstil v četrtkov finale olimpijskih iger v formuli kite na olimpijskih igrah v Franciji, saj danes ni bilo dovolj vetra v marini v Marseillu, kjer tekmujejo jadralci. Opravili so le regati za medalje v razredih ilca.

6. 8. 2024

Toni Vodišek

Pluje proti olimpijskemu zlatu! Toni Vodišek je s še enim izjemnim plovom prevzel vodstvo!

Koprčan Toni Vodišek je spet prevzel vodstvo po sedmih regatah formule kite na olimpijskih igrah v Marseillu, kjer potekajo olimpijski boji v jadranju. V današnjih dveh opravljenih plovih je zmagal in bil 13. Pred tem je slavil še v tretji regati, ima pa še 2., 3., 5. in 10. mesto. Slednje in 13. se mu kot najslabša izida črtata iz seštevka.

luana alonso

Znane nove skrivnosti: Olimpijka je morala zaradi neprimernega početja predčasno iz olimpijske vasi

Paragvajska olimpijka je morala predčasno zapustiti olimpijsko vas v Parizu.

ou

5. 8. 2024

lin pletikos

Lin Pletikos na 28. mestu končala OI

Slovenska jadralka Lin Pletikos je na olimpijskih igrah v Franciji v razredu ilca 6 po devetih regatah z 31. napredovala na 28. mesto med 43 tekmovalkami in na tem mestu tudi končala igre, saj se ni uvrstila v regato za medalje najboljše deseterice. V edini današnji regati je bila 17. in je na svojih prvih OI osvojila 190 točk.

toni vodišek

Diši po novi kolajni za Slovenijo? Poglejte, kaj počne Toni Vodišek!

Koprčan Toni Vodišek je po drugem dnevu formule kite na olimpijskih igrah v Marseillu, kjer potekajo olimpijski boji v jadranju, na drugem mestu. Vodišek je po prvem dnevu vodil, po drugem pa je na čelu Singapurec Maximilian Maeder, a ima tako kot Vodišek 11 točk. Le točko zaostanka ima za njima na tretjem mestu Avstrijec Valentin Bontus.

žan luka zelko

Zelko OI končal na 17. mestu

Mariborčan Žan Luka Zelko je v razredu ilca 7 na olimpijskih igrah v Franciji v Marseillu končal na 17. mestu in je s tem izboljšal uvrstitev s prejšnjih OI v Tokiu pred tremi leti, ko je bil 26. Jadralci v tem razredu danes niso imeli priložnosti za nastop zaradi prešibkega vetra in bo v torek na vrsti le še regata za medalje najboljše deseterice.

Thomas Ceccon

Kakšna sramota organizatorjev: olimpijski prvak mora počivati zunaj na tleh?! Prizor je šokiral vse ... (foto)

Ne le blišč, tudi beda olimpijskih iger ...

ou

4. 8. 2024

neza klancar oi 24 af

Bravo, Neža!! V finalu naša plavalka rekordno in prišla do vrhunske uvrstitev!!!

Slovenska plavalka Neža Klančar je danes plavala v finalu na 50 metrov prosto.

ue

vodisek 24 oi pm

Kakšen start za Tonija Vodiška! Naš kajtar uvodni dan končal kot vodilni!!!

Koprčan Toni Vodišek je na prvem mestu po prvem dnevu formule kite na olimpijskih igrah v Marseillu, kjer potekajo olimpijski boji v jadranju. Po štirih regatah ima šest točk. Drugi je Avstrijec Valentin Bontus, četrti na letošnjem SP ima osem točk, tretji pa je Singapurec Maximilian Maeder s prav tako osmimi točkami.

3. 8. 2024

ledecky 24 pm

Katie Ledecky z novo zlato kolajno skočila na tretje mesto olimpijske zgodovine

Ameriška plavalka Katie Ledecky se je z zmago na 800 metrov prosto na olimpijskih igrah v Parizu vpisala v olimpijsko zgodovino, saj je z deveto zlato olimpijsko kolajno skočila na tretje mesto najboljših olimpijcev vseh časov. Srebro je danes v finalu v Parizu pripadlo Avstralki Arirane Titmus, bron pa Američanki Paige Madden.

Še en rekord in finale: Neža Klančar kot prva Slovenka po srebrni Sari Isaković

Slovenska plavalka Neža Klančar se je uvrstila v olimpijski finale na 50 metrov prosto.

kauzer 24 oi af

Eva Terčelj najprepričljivejša Slovenka v krosu

Slovenski kajakaši so uspešno prestali prvi krog olimpijskega krosa. Vsi so se uvrstili v osmino finala, a vsak na svoj način. Najbolj prepričljiva je bila Eva Terčelj, ki ji je to uspelo v prvem poskusu, preostali trije pa so morali v repasaž.

toni vodisek 24 af

Kajtar Toni Vodišek: Že vse življenje me motivira želja, da ne bi bil zgolj sin očeta Rajka!

Koprčan Toni Vodišek je v jadranju pred igrami v Parizu že izkusil olimpijske boje, res pa je, da je bilo to na mladinskih OI v Buenos Airesu leta 2018. Tedaj je osvojil srebrno medaljo.