03.09.2024 15:09:40

Državni rekord mladink

Mladinska štafeta
AZS

Lucija Potnik, Pika Bikar Kern, Karolina Zbičajnik in Lina Hribar so zadnji dan mladinskega SP v Peruju v štafeti 4 x 100 metrov s časom 45,63 krepko popravile državni rekord za starejše mladinke, ki je bil star več kot 18 let.

S tem dosežkom so osvojile 11. mesto. Za finale bi morale teči še 35 stotink sekunde hitreje. Prejšnji rekord 46,09 so v Pekingu prav tako na mladinskem svetovnem prvenstvu tekle Anja Puc, Tina Jureš, Maja Petan in Maja Mihalinec.

Edini moški predstavnik Slovenije zadnjega dne prvenstva je bil Mitja Zubin, ki je nastopil v polfinalu teka na 400 metrov z ovirami. V svoji skupini je s časom 52,55 osvojil peto mesto, skupno pa je prvenstvo zaključil na 15. mestu. V tej disciplini je na zadnjem prvenstvu v Caliju Matic Ian Guček osvojil srebrno kolajno.

Slovenska reprezentanca je presegla zastavljene cilje, z zlato kolajno v metu kopja pa je Tom Teršek postavil piko na i uspešni odpravi v Peru.

Lakošeljac postavil nov državni rekord

Eden najbolj obetavnih slovenskih tekačev Benjamin Lakošeljac (Nova Aurora) je na mitingu v italijanskem San Vitu al Tagliamentu s časom 1:48,34 postavil nov državni rekord v teku na 800 metrov za mlajše mladince. Zaostal je le za Rokom Markljem (Triglav), ki je slavil s časom 1:47,86. Tudi med dekleti je na tej razdalji zmaga odšla v Slovenijo, saj je s časom 2:07,53 slavila Veronika Sadek (Slovan). Ob dvojni slovenski zmagi v moški konkurenci je četrto mesto osvojil še Anže Svit Požgaj (Slovan, 1:51,78).

Tudi v drugi skupini sta bila najhitrejša Slovenca. Nil Kerin (Slovan) je pritekel v cilj v času 1:53,81, sedem stotink sekunde za njim pa je bil njegov klubski kolega Luka Aljaž Pajek. Med dekleti je bila četrta Loti Rotar (Slovan, 2:13,60). Sara Mia Belič (Slovan) je bila časom 12,28 (+0,2 m/s) druga v teku na 100 metrov, na 110 metrov z ovirami pa je bil s časom 15,49 (-0,3 m/s) tretji Tristan Alessandro Korent (Slovan). V skoku v daljino je Tan Černigoj (Mass) osvojil drugo mesto. Poletel je 7,09 metra.