07.02.2015 15:42:56

Trdina zatresel velenjsko mrežo

Drago Wernig - TAKA

Avstrijski prvoligaš WAC boljši od Rudarja.

Velenjčani so nadaljevali niz prijateljskih preizkušenj. Potem ko so bili med tednom boljši od drugoligaša Roltek Doba, ki so ga ugnali z 2:0, so se v soboto odpravili k severnim sosedom.

Na igrišču z umetno travo Poggersdorfu so merili moči s prvoligaškim moštvom Wolfsberger AC, ki je po prvem delu prvenstva na drugem mestu na lestvici, več točk je jeseni zbral le Salzburg. Avstrijci, za katere je bila to generalka pred začetkom nadaljevanja bojev za točke, so bili boljši tekmec in zmagali s 4:1 (2:1).

Mrežo knapov je že v četrti minuti načel slovenski napadalec Tadej Trdina, v nadaljevanju so bili pri gostiteljih uspešni še Joachim Standfest (34), Oussale (50) in Wuschi Wernitznig (56). Edini gol za Rudar je v 40. minuti dosegel Ivan Firer, hkrati velja pristaviti, da je imel trener Jernej Javornik na voljo oslabljeno zasedbo, manjkali so Črnčič, Knezović, Jelić, Džinić, Trifković, Saramati in Plesec.