ru
17.10.2014 21:02:23

Mariborčani na severu doživeli polom

Arsen Perić

Poleg rokometašic Krima so bili v petek zvečer v evropskih tekmovanjih aktivni še Mariborčani.

S prve tekme pokala EHF so proti švedskemu Kristianstadu branili gol prednosti z domačega parketa (26:25), toda na sveru Evrope so doživeli hladno prho in poraz z 24:36 (10:17) ter izpadli iz nadaljnjega tekmovanja. Mariborska ekipa se tako drugo leto zapored ni uvrstila v skupinski del evropskega pokala EHF. V minuli sezoni jo je v tretjem krogu izločil slovaški Tatran iz Prešova. Izbranci Marka Šibile so največje sledi na evropskih rokometnih igriščih pustili v sezoni 2012/13, ko so jih malenkosti ločile do uvrstitve na sklepni turnir v Nantesu. Tedaj so se prebili do četrtfinala, v dveh tekmah proti tekmecem iz nemškega Göppingena pa tesno izgubili s skupnim izidom 55:56.

Mariborčani so obračun v Skandinaviji začeli z golom prednosti s prve tekme, že v zgodnjem obdobju povratne tekme v Kristianstadu pa zašli v gromozanske težave. Razigrani gostitelji so se dobesedno razleteli po igrišču in si že v 12. minuti priigrali vodstvo štirih golov (6:2). Gosti so se tri minute kasneje po zadetkih Dušana Fidela in Anteja Kaleba prepolovili zaostanek, a gostitelji so med 19. in 21. minuto naredili delni izid 3:0 in prednost povišali na +6 (11:5).

Razmerje moči se ni spremenilo niti po mariborski minuti odmora, škarje in platno so imeli v rokah domači rokometaši, ki jih vodi švedski selektor Ola Lindgren. Mariborčani so v 25. minuti zaostali za sedem golov (6:13), na velik odmor pa odšli z nespremenjenim primanjkljajem (10:17). Štajerci v začetku drugega polčasa niso naredili kakovostnega premika v svoji igri, že v 37. minuti so zaostali za deset golov (12:22) in izobesili belo zastavo.

Kristianstad - Maribor 36:24 (17:10)

Stockholm -  Kristianstad Arena. 4362 gledalcev. Sodnika: Csaba in Pal Kekes (oba Madžarska).
KRISTIANSTAD: Beutler, Larsson, D. Lindgren 1, Ollson 3, Björnsen 7 (1), Lagergren 4, J. Larsson 1, Jepson, Tollbring 6, Petersson 2, Cederholm 6, Lindskog 3, Nilsson 2, Cosmo 1.
MARIBOR BRANIK: Taletovič, Čudič, Cingesar, Žmavc 1, Kaleb 11 (5), Špelić, Jamnik, Poklar 1, Sok, Hrastnik, Fidel 1, Žabič 1, Verdinek 1, Mišković, Mlakar 8.
Sedemmetrovke: Kristianstad 1 (1), Maribor Branik 5 (5).
Izključitve: Kristianstad 8, Maribor Branik 8 minut.