ro
ro
26.08.2015 09:49:55

Razočarani Robert Berić: Vse gole bi zamenjal za tega

Krški napadalec je bil tragična osebnost obračuna med Šahtarjem in Rapidom v Lvovu.

Šport so zmage in porazi. So trenutki radosti in razočaranj. Velikih radosti in velikih razočaranj, kakršnega je v torkovem večeru doživel Robert Berić. Na povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov med Šahtarjem in Rapidom. Tekla je 91. minuta dvoboja v Lvovu pred 28.417 gledalci. Rednega dela je bilo konec, tekla je prva minuta sodnikovega, izid je bil 2:2, ki je bil po zmagi z 1:0 v avstrijski prestolnici po meri Ukrajincev. A Dunajčani se niso kar tako vdali v usodo. Uprizorili so hiter protinapad po levi strani, Philipp Prosenik je sijajno podal pred vrata, kjer so domači branilci pozabili na Roberta Berića. Bil je sam pet metrov od vrat, na glavi je zmago s 3:2. Na glavi je imel ligo prvakov, a ni zadel cilja, žoga je zletela mimo leve vratnice. Na presenečenje vseh na stadionu. Tudi Krčan ni mogel verjeti. Prijel se je za glavo, prekril obraz, in obupan padel na kolena. Na treningih od 18 od 20 poskusov v takšnem položaju gotovo konča v mreži. Tokrat ni, prav tako kot ni štiri minute pozneje, ko je Philipp Prosenik povrhu vsega zadel še okvir vrat.

Trener Rapida Zoran Barišić je po tekmi vedel, kaj mora storiti. Odpravil se je do Roberta Berića, ga objel in potolažil. Ni pomagalo, v očeh slovenskega reprezentanta je bilo opaziti tudi kakšno solzo. "Želel sem zadeti, razmišljal sem le o tem, da moram zadeti v okvir vrat, a je žoga odšla mimo. Kaj naj rečem? Na takšni ravni je v takšnih situacijah preprosto treba zadeti," je po tekmi dejal 24-letni Krčan in pristavil: "Vse gole v moji dozdajšnji karieri bi zamenjal za tega." Ampak to seveda ne gre, v naslednjih dneh naj bi bila znana njegova nadaljnja usoda. Lahko morda trenutek iz Lvova vpliva na razplet zgodbe?