13.09.2014 22:33:19

8. krog PLTS: Domžale in Olimpija brez poraza

Nikola Miljković

V osmem krogu domačega nogometnega prvenstva je bilo danes odigranih vseh pet obračunov.

Uvodna obračuna sta bila na sporedu v Mariboru in Novi Gorici. V štajerski prestolnici je gostovala Krka, vijoličasti pa so prišli do petega kompleta točk v sezoni.

Za zmago z 2:0 je oba zadetka prispeval Luka Zahović, ki je s skupno petimi zadetki prevzel vodstvo na ligaški lestvici strelcev. Varovanci trenerja Anteja Šimundže pa so si priigrali lepo popotnico pred sredinim dvobojem lige prvakov s Sportingom.

V slovenskem Las Vegasu je pri Gorici gostovalo Celje, tekmeca pa sta se razšla brez zmagovalca. Bilo je 1:1, oba zadetka sta bila dosežena že v prvem polčasu.

Zato pa so bili uspešnejši Koprčani in Domžalčani. Kanarčki so v Velenju slavili s 3:2, varovanci trenerja Luke Elsnerja pa so v svojo korist odločili občinski derbi z Radomljami. Domžale so bile boljše z 2:0 in tako tudi po 720 odigranih minutah še vedno niso prejele zadetka.

V zadnji tekmi je Olimpija v Stožicah z 2:0 ugnala Zavrč in je poleg Domžal edino neporaženo moštvo v ligi. Zeleno-beli so se zdaj zavihteli na drugo mesto lestvice.

8. krog Prve lige Telekom Slovenije:

Sobota
MARIBOR - KRKA 2:0 (2:0)
1:0 Zahović (22), 2:0 Zahović (39)
(napoved, poročilo)

GORICA - CELJE 1:1 (1:1)
0:1 Ahmedi (6, enajstmetrovka), 1:1 Žigon (22)

RADOMLJE - DOMŽALE 0:2 (0:1)
0:1 Parker (44.), 0:2 Aneff (86.)

RUDAR - LUKA KOPER 2:3 (1:2)
1:0 Jahić (10.), 1:1 Žibert (24.), 1:2 Hadžić (33.), 1:3 Štromajer (70.), 2:3 Džinić (90.)

OLIMPIJA - ZAVRČ 2:0 (0:0)
1:0 Kapun (56), 2:0 Datković (67, avtogol)