STA/hu
28.09.2014 20:02:45

Morski psi pojedli zmaje

Arsen Perić

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 6. kroga lige EBEL doma izgubili z Innsbruckom z 0:3 (0:1, 0:2, 0:0).

Ljubljančani so v petek v petem krogu prekinili niz porazov in po všečni predstavi premagali VSV Beljak. A želja, da bi zmago takoj nadgradili s še eno, se hokejistom iz Tivolija in njihovim najzvestejšim navijačem ni uresničila; v nedeljo je bil v Ljubljani Innsbruck pretrd oreh in je zmagal s 3:0.

Olimpija se je na prejšnji tekmi izkazala z učinkovitostjo v drugem delu, ko je dosegla tri gole v petih minutah. Tokrat te igre ni bilo, saj so prevladovali gostje in bili bolj nevarni pred vrati Andyja Chioda.

Zmaji vseeno niso bili brez priložnosti, vendar so že ob prvi izključitvi na svoji strani prejeli zadetek. Nadaljevanje je bilo podobno, ob terenski premoči gostov in prizadevanjih Ljubljančanov, da bi izenačili. Najbližje je bil Anže Ropret, a ni bil dovolj natančen.

Gola ni bilo, zato pa je konec prvega dela zaznamoval nesrečen dogodek, ko je po strelu enega od gostov plošček priletel v obraz glavnemu sodniku Florianu Widmannu.

Zaradi poškodbe so ga odpeljali na pregled v bolnišnico, zaradi krvi na ledeni ploskvi pa so prvi del predčasno končali in manjkajočo minuto in pol nadoknadili pred drugo.

Innsbruck je tudi v drugi polovici tekme vztrajno čakal na napake domačih in jih tudi kaznoval. Najprej po hitrem prodoru Christopha Hörtnagla že v 23. minuti, Ljubljančani so nato nizali napade, ki pa niso bili preveč nevarni za vratarja Adama Munroja. Niti prednost igralca več ni pomagala, ko pa so bili Avstrijci popolni, so pred koncem tretjine dosegli še en gol.

V zadnjem delu igre je med vratnici pri domači ekipi stopil Aleš Sila, ki je ubranil nekaj strelov in tretjino končal brez prejetega dola. Domači so skušali priti vsaj do častnega gola, vendar ni šlo in Munro je mrežo ohranil nedotaknjeno.

V naslednjem krogu se bodo zeleno-beli pomerili z Linzem v gosteh, tekma bo 3. oktobra.

Telemach Olimpija - Innsbruck 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Ljubljana - dvorana Tivoli, gledalcev 800, sodniki: Widmann (Avstrija), Trilar (Slovenija, glavna), Hofstätter (Avstrija), Rakovič (Slovenija).
Strelci: 0:1 Siddall (Valdix, 4.), 0:2 Hörtnagl (Siddall, Stern, 23.), 0:3 Ulmer (Vanballegooie, 37.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 6, Innsbruck 4.