STA/hu
27.09.2014 23:43:56

Železarji rajali v Celju

Arsen Perić

Na tekmah 2. kroga mednarodne hokejske lige INL so od slovenskih ekip zmagali le Jeseničani.

Železarji so v slovenskem obračunu v gosteh ugnali Celjane z 10:3. Blejci so doma izgubili s Kitzbühlom z 1:10, Založani so prav tako na svojem ledu klonili proti Kapfenbergu z 1:3, Triglav pa je bil prost.

Na prvi sobotni tekmi so Jeseničani v Celju hitro zagospodarili na ledu, prvi zadetek pa dosegli po vsega 33 sekundah igre. V šesti minuti je bilo na semaforju že 0:4. Aleš Remar je v 43. minuti prišel do hat-tricka. Zadnji gol na tekmi so dosegli domači hokejisti, uspešen je bil Tim Ograjenšek.

Playboy Slavija je v napetem obračunu imela manj priložnosti kot Kapfenberg, vendar je bil med vratnicama odličen Tomaž Trelc. Domači so v 18. minuti prišli do vodstva, ko se je med strelce vpisal povratnik dresu Slavije Črt Snoj. V drugem delu igre so Avstrijci izenačili, v zadnji tretjini si je Slavija pripravila več strelov na nasprotnikova vrata, vendar pa ni bila najbolj natančna. Na drugi strani so gostje izkoristil kazenski strel, dokončno pa je v 48. minuti tekmo odločil Diethard Winzig.

Blejci so prvo tekmo v sezoni pred domačimi navijači končali z desetimi ploščki v svoji mreži. Novinci v ligi INL so bolje začeli in prvo tretjino dobili s 4:1. Zadetek za Bled je dosegel Tevž Burazin. V drugem delu igre so hokejisti Kitzbühla dosegli kar pet golov, prejeli pa nobenega. V zadnjem delu je bilo še najbolj mirno, saj se je mreža Blejcev zatresla le enkrat.