STA/hu
26.09.2014 21:48:33

Prva zmaga zmajev

Nikola Miljković

Hokejisti Telemach Olimpije so v petem krogu lige EBEL v Tivoliju s 4:1 (0:0: 3:0, 1:1) premagali VSV Beljak.

Ljubljančani niso nič kaj spodbudno začeli sezone. Še posebej boleča sta bila zadnja poraza, domači proti Znojmu in v gosteh proti Sapi, na tej tekmi zmaji v prvem delu niso niti enkrat streljali na gol.

Pod Rožnikom so upali, da bo druga domača tekma proti starim znancem iz Beljaka, ki jih vodi nekdanji strateg zeleno-belih Hannu Järvenpää, prinesla zasuk. In ga je, pokazali so se v povsem drugačni luči, po zaslugi borbene predstave in učinkovite druge tretjine pa zasluženo prišli do prvih točk v sezoni.

Tekma se je začela z zamudo, ker so Beljačani obtičali v zastojih na avtocesti. Tudi nadaljevanje je bilo razvlečeno, saj so ob koncu prve tretjine igralci razbili pleksi steklo in poskrbeli za dodatno zamudo.

Vse skupaj so bolje sprejeli domačini. Ti so že od začetka krenili napadalno in borbeno, povsem drugače kot na prejšnjih tekmah. Sad takšne igre so bile priložnosti pred vrati Thomasa Honeckla. Ob igralcu več sicer ni šlo, zato pa so zmaji ubranili številčno prednost gostov, Gal Koren je v 19. minuti pobegnil v protinapad. Beljačani so ga ustavili s prekrškom, pri kazenskem strelu pa je nato Korenu veselje preprečila vratnica.

Dober začetek je dal domačim krila in nadaljevanje je bilo enako borbeno, a bistveno bolj učinkovito. Najprej je plošček po strelu Marvina Degona z modre črte končal v mreži tik ob vratnici, ko se veselje na sicer ne najbolj polnih tribunah še ni poleglo, pa je 31 sekund zatem Žiga Pešut spretno preusmeril plošček v gol. Strateg VSV je vzel minuto odmora, naleta domačih pa še ni bilo konec. Po še nekaj nevarnih akcijah je bil v 34. minuti na pravem mestu pred golom Hunter Bishop in poskrbel za visoko vodstvo.

PER_6880
Arsen Perić

V zadnjem delu so gostje pritisnili in tudi kmalu zadeli. Olimpija se je ubranila v igri z igralcem manj, zato pa takoj po koncu kazni prejela zadetek. A znižanje ni pomenilo tudi preobrata.

Domači vratar Andy Chiodo je bil zanesljiv, ubranil nekaj nevarnih poskusov tekmecev, izkazal se je predvsem po prodorih Seana Ringrosa in Benjamina Petrika. Povsem brez priložnosti niso bili niti zeleno-beli, gostje pa so v zadnjih dveh minutah igrali brez vratarja in skušali še spremeniti izid. Domača obramba ni klonila, šest sekund pred koncem pa je Bishop s strelom v prazen gol le še potrdil zmago.

V nedeljo Ljubljančane čaka še ena domača tekma, v prestolnico prihaja Innsbruck.

Telemach Olimpija - VSV Beljak 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Ljubljana - dvorana Tivoli, gledalcev 1000, sodniki: Erd (Avstrija), Gebei (Madžarska, glavna), Loicht (Avstrija), Hribar (Slovenija).
Strelci: 1:0 Degon (White, Cvetek, 30.), 2:0 Pešut (Koblar, Logar, 30.), 3:0 Bishop (Leber, Cvetek, 34.), 3:1 Altmann (Fortier, 46.), 4:1 Bishop (White, 60.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 6 + 10 (Medvec), VSV Beljak 6 + 10 (Fortier).