Miha Andolšek
14.09.2014 16:00:01

Drugi krog v sliki in besedi

Arsen Perić

Osrednji dogodek drugega kroga je bil v velenjski Rdeči dvorani, kjer so domače ose v drugem polčasu po zaslugi fanta iz sence strle odpor rokometašev Maribora.

Slednji so dolgo grozili, da bodo še drugič zapored iz Rdeče dvorane odnesli poln plen, po izenačenem prvem delu so še na začetku drugega imeli tri gole naskoka (17:20), potem pa je na sceno stopil malce nepričakovani junak.

Domači trener Ivan Vajdl je takrat povlekel morda celo odločilno potezo in na teren poslal Roka Golčarja. Ptica, kot se glasi vzdevek 27-letnega desnega krila, je bila ob neprimerno čvrstejši obrambi domačih v protinapadih neusmiljena, predvsem pa nezgrešljiva. V drugih tridesetih minutah je prikazala predstavo »par excellence«, devet strelov in devet golov, fant, ki po navadi ostane skrit nekje v ozadju oziroma v senci Maria Šoštariča, je bil tokrat nesporno prvo ime prvega derbija sezone. »V prvem polčasu nam igra ni stekla, bilo je preveč napak, in to so gostje izkoristili ter odšli na odmor z zadetkom prednosti. V drugem delu smo zaigrali bolje, spremenili obrambo in dobili prvi derbi sezone,« je bil kratek in jedrnat junak sobotne tekme.

Opazno je bilo, da ne eni ne drugi še niso povsem uigrani, pri domačih se je v nadaljevanju poleg že omenjenega Golčarja razigral še Staš Skube, pri vijoličastih sta bila neumorna Žiga Mlakar in Tine Poklar. Ko je nekdanji branikovec Blaž Kleč Gorenje v 46. minuti popeljal v najvišje vodstvo na srečanju (27:22), se je zdelo vprašanje zmagovalca rešeno. »Žal nismo izkoristili ponujene priložnosti. V drugem polčasu smo jim pustili, da so se razigrali, in do izraza je prišlo njihovo najmočnejše orožje – protinapad. Kljub porazu pa menim, da smo pridobili še nekaj samozavesti, saj smo sami sebi dokazali, predvsem v prvem delu, da smo povsem enakovredni Gorenju. Zdaj je treba nadaljevati trdo delo in menim, da ko se bomo še bolj uigrali, zna biti boj za naslov prvaka še kako zanimiv,« je poraz pokomentiral Darko Cingesar, ki je bil še lani prebivalec osirja.

Varovanci gostujočega trenerja Marka Šibile se sicer niso predajali, po zadetku Igorja Žabiča so se v 53. minuti približali na le dva gola, v razburljivi končnici pa so dve minuti pred koncem imeli napad za minus ena, a ga niso izkoristili in dve točki sta na koncu zasluženo ostali v Velenju. »Prvi polčas je bil zelo dober, saj smo odigrali, kot znamo, tako v napadu kot v obrambi. Za poraz so bile krive naše črne minute v nadaljevanju. Prehitro smo zaključevali napade, kar je doprineslo k hitrim protinapadom Gorenja. Mi smo se na drugi strani prepočasi vračali v obrambo, kar je po mojem tudi odločilo srečanje,« je dodal dirigent igre vijoličastih Ante Kaleb.

STOODSTONA ŠE CELJE IN RIBNICA
Poleg Gorenja imata po uvodnih 120 minutah poln izkupiček še Celje PL in Ribnica. Slednja je v obračunu s Trimom stvari na svoje mesto postavila že v prvem polčasu. Ob čvrsti obrambi se oslabljeni gostje nikakor niso znašli, v prvih tridesetih minutah so zmogli vsega pet golov in že ob odhodu v slačilnice ter vodstvu z devetimi goli je bilo bolj kot ne jasno, da se bodo zmage veselili rokometaši iz dežele suhe robe, ki so tako že po uvodnih dveh krogih napovedali vnovično kandidaturo za četrto mesto. Celjani so pričakovano in zanesljivo dobili, kar je bil nekoč veliki slovenski rokometni derbi. Slovanovi fantje, ki igrajo za sok in sendvič, pač niso mogli resneje parirati pivovarjem, pri katerih so se prav vsi igralci, z izjemo vratarjev, vpisali med strelce.

Prve zmage v sezoni so zabeležili povratnika v ligo Slovenj Gradec in Loka, pa Krka in Izola, v dresu katere je v Krškem debitiral tudi občasni reprezentant Peter Pucelj.