ru
13.09.2014 22:49:16

Velenjčanom prvi derbi v sezoni

Arsen Perić

V derbiju 2. kroga 1. NLB leasing lige so rokometaši Gorenja v velenjski Rdeči dvorani premagali Maribor Branik s 33:31 (17:18).

V prvem prvenstvenem derbiju sezone so Velenjčani v dvoboju z Mariborčani vknjižili drugi par točk. Ob Celjanih in Ribničanih ostajajo edina nepremagana ekipa v tekmovanju.

Med junaki tekme je bil nedvomno Rok Golčar, ki je vseh svojih devet golov dosegel v drugem delu, na drugi strani jih je v mariborskem dresu prav tako devet dosegel Tine Poklar.

Mariborčani so prvi polčas končali s prednostjo enega zadetka, Golčar in Staš Skube pa sta poskrbela za preobrat in v 46. minuti so imeli domači zanesljivo prednost 27:22. Gostje so se približali na 29:27, a zmage gostiteljev niso ogrozili.

Celjani niso imeli težkega dela na Kodeljevem, precej bolj tesno pa je bilo v Slovenj Gradcu in Škofji Loki.

Slovan - Celje PL 23:39 (11:21)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev 200, sodniki: Škvarč in Humek (oba Dobova).
SLOVAN: Nunčič, Prevolnik 1, Ži. Matajič, Bogdanič-Jenko 7, Malešević, Selaković, Kete 2, Stojnič, Erak 2, Krivic 1, Topolovec 2, Kovačič, Ža. Matajič 3, Planinc 2, Sankovič 3, C vetko.
CELJE PL: Lesjak, Blagotinšek 2, Ivić 4, Janc 7, Razgor 2, Marguč 2, Poteko 2, Skok, Miklavčič 2, Slišković 3, Zarabec 3, Kodrin 2, Pešić 1, Kasal 3, Žvižej 6, Kastelic.
Sedemmetrovke: Slovan 4 (4), Celje Pivovarna Laško 2 (1).
Izključitve: Slovan 12, Celje Pivovarna Laško 10 minut.
Rdeč karton: /.

Riko Ribnica - Trimo 24:19 (14:5)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Backovič (Ljubljana), Smolko (Gornja Radgona).
RIKO RIBNICA: Leban 5 (1), Fink 2, Atanasov, Merhar 1, Grebenc 5, Henigman 3, Nosan 1, Andoljšek, Pucelj 3, Skušek 3 (2), Knavs, Klarič, Perovšek, Markovič, Batinič 1, Košmrlj.
TRIMO: Jelovčan, Zaplotnik, Femec, Skol 2 (1), Kotar, Sušin 4, Željko, Baznik, Potočnik 5, Udovič, Sašek 2, Grandovec 2, Florjančič 4, Brana, Urdič.
Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (3), Trimo Trebnje 1 (3).
Izključitve: Riko Ribnica 12, Trimo Trebnje 6 minut.

Slovenj Gradec 2011 - Jeruzalem Ormož 29:27 (13:16)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, gledalcev 300, sodniki: Klančar in Kočevar (oba Ribnica)
SLOVENJ GRADEC 2011: Ošlovnik, Šavc 4, Voršič, Zbičajnik, Čivčič, Ovniček 4, Doberšek, Kašnik, Levc 5, Kresnik 2, Kobold, Šol 3, Poklič 10 (4), Plešej, Podstenšek, Štumpfl 1.
JERUZALEM ORMOŽ: Bratanović, Kolmančič, Rajšp, Kocbek 1, Bogadi 2, Radujković 3, Čudić 11 (5), Gregorc 7 (2), R. Cvetko, T. Cvetko, Petrovič, Mesarič 1, Grizolt, Balent, Veselko 1, Topolovec 1.
Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 4 (4), Jeruzalem Ormož 7 (7).
Izključitve: Slovenj Gradec 2011 12, Jeruzalem Ormož 8 minut.
Rdeči karton: /.

Krško - IP Izola 27:34 (12:17)

Krško - Športna dvorana, gledalcev 150, sodniki: Kavalar (Celje), Teršek (Hrastnik).
KRŠKO: Kozole, Zorič 1, Dragan 1, Romih, Rozman 3 (1), Ban 1, Sobotič 2, Žitnik, Ferlin, Sikošek Pelko, Vrečar 8, Sintič 5 (1), Sendelbah 3, Zoran 3, Poznič.
IP IZOLA: Žgavec, Kević, Jurič 2, Grbec, Božič 6 (1), Pucelj 4, Gomezelj, Velkavrh 8, Grlj, Čosić 3, Vončina, Vukovič 5, Popovič 2.
Sedemmetrovke: Krško 2 (2), IP Izola 1 (1).
Izključitve: Krško 4, IP Izola 8 minut.

Sviš - Krka 26:31 (15:17)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ Stična, gledalcev 150, sodnika: Lah (Ormož), Žitnik (Trebnje).
SVIŠ: Tekavec, Nered 2, Potokar, Marušič 4 (2), Zavodnik 5 (1), Mohar, S. Stopar 3, Pekolj 4, Košir, Kalabić 3, Slapničar, Marinčič, Kristan, G. Stopar 5, Bučar, Košir.
KRKA: Jurečič 8, Lavrič 2, Didovič 1, Rojc, Štangelj, Irman 5, Jakše, Rašo, Smolnik 4 (3), Vidmar, Furdi, Cvikl 1, Božič, Potič 7, Adamčič, Klobčar 3 (1).
Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 4 (3), Krka 5 (4).
Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 12, Krka 12 minut.

Loka 2012 - Sevnica 18:15 (10:7)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev 200, sodnika: Cvetko (Celje), Žibret (Trbovlje).
LOKA 2012: Panjtar, M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc 2, Lapajne 2, Kavčič 1, Štremfelj, Korošec, Čebron 1, Cingesar 1, Bradeško 3, Dolenec 1, Rant, A. Vrbinc, Rebič 2, Setnikar 4 (3).
SEVNICA: Brglez, Gerčar, Krnc 1, Djurdjević 1, Brglez, Cigler, Gorenjk, Štefanič 2, Novšak, Kuhar, Brilej 1, Bezgovšek, Gjerek 2, Pernovšek 6 (6), Suholežnik 2, Mrgole.
Sedemmetrovke: Loka 2012 5 (3), Sevnica 8 (6).
Izključitve: Loka 2012 8, Sevnica 8 minut.

Gorenje Velenje - Maribor Branik 33:31 (17:18)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev 450, sodniki: Nahtigal (Ljubljana), Sok (Ormož).
GORENJE VELENJE: B. Burić, Ferlin, Medved 4, S. Burić 2, Szyba, Golčar 9, Šoštarič 3, Kleč 1, Dobelšek, Papež 3, Gams, Dujmovič 5 (1), Skube 5, Bećiri 1.
MARIBOR BRANIK: Taletovič, Čudič, Kalički, Cingesar 1 (1), Špelić 1, Mišković, Žabič 1, Fidel 3, Žmavc, Poklar 9 (3), Mlakar 8, Sok 2, Kaleb 6 (2).
Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (1), Maribor Branik. 8 (6)
Izključitve: Gorenje Velenje 6, Maribor Branik 10 minut.

14. Sevnica                2  0 0 2  37:52  0

V prvem derbiju slovenskega prvenstva so Velenjčani v dvoboju z Mariborčani vknjižili drugi par točk in ob Celjanih in Ribničanih ostajajo tretja nepremagana ekipa. Med junaki tekme je bil nedvomno Rok Golčar, ki je vseh svojih devet golov dosegel v drugem delu, na drugi strani jih je v mariborskem dresu prav tako devet dosegel Tine Poklar.

Predvsem v prvem delu so imeli gostitelji težko delo. Razigrani Mariborčani so vodili s 4:1 in 6:3, tesno prednost pa imeli vse do konca polčasa. Tudi po menjavi strani so Žiga Mlakar, Dušan Fidel in Poklar poskrbeli za novo vodstvo Maribora s tremi zadetki, a le za nekaj minut, saj so Mariborčani na krilih Golčarja že v 35. minuti vodili z 21:20.

Golčar in Staš Skube sta poskrbela za popoln preobrat in v 46. minuti so imeli domači zanesljivo prednost 27:22. A tekme s tem še ni bilo konec, saj so se gostje večkrat, prvič pri izidu 29:27, približali na dva gola, resneje pa zmage gostiteljev niso ogrozili.

V 3. krogu bodo Velenjčani v soboto gostovali v Ormožu, Mariborčani pa bodo v dvorani Tabor gostili ekipo iz Škofje Loke ter se po gostovanjih v Sevnici in Velenju prvič v sezoni predstavili domačemu občinstvu.