13.07.2014 14:18:43

Čehi so jih izigrali

Nikola Miljković

Nogometaši Zavrča z generalko niso dosegli namena, Slovačko so jim postavilo po robu s svojo drugo ekipo.

V Zavrču so si kot generalko pred začetkom sezone omislili dvoboj s češkim prvoligašem Slovačkim, ki je preteklo prvenstvo končal na šestem mestu na lestvici. S tem namenom so Željko Orehovec in njegovi varovanci odpotovali k severnim sosedom, a so bili Mönichkirchnu neprijetno presenečeni, ko so spoznali, da se bodo pomerili z drugo ekipo omenjenega kluba. Čehi so namreč izigrali dogovor, njihova udarna zasedba je igrala proti Györu, z madžarskim prvoligašem se je razšla z izidom 2:2, nejevoljni Haložani pa so tekmeca ugnali z 2:1 (2:0). V prvem polčasu sta se med strelce vpisala Čeh in Smrekar, v 89. minuti je končni izid postavil Kokol, ki je zatresel lastno mrežo.

Zavrč je tekmo začel v postavi Ranilović, Čeh, Datković, Kurbus, Dugolin, Težak, Matjašič, Cvek, Kelenc, Kresinger, Smrekar, v nadaljevanju so igrali še Mrmić, Hočevar, Benić, Brdar, Lešnik in Golubar.