16.02.2015 23:03:55

Pokal FA: V četrtfinalu dvoboj najboljših

Na Otoku je bil konec tedna rezerviran za tekme pokala.

Kar nekaj velikanov se je že poslovilo, tudi oba protagonista za naslov prvaka; vodilna kluba angleške lige bosta tokrat polnila baterije.

Na sobotnih treh obračunih osmine finala pokala FA so se napredovanja veselili vsi trije gostitelji, še največ zanimanja pa je požel obračun v Londonu na stadionu Emirates. Tam se je Arsenal pomeril z Middlesbroughom, gostitelji pa so po zaslugi francoskega napadalca Olivierja Girouda slavili z 2:0. Izpad drugoligaša bo verjetno obžaloval tudi trener Chelseaja Jose Mourinho, saj je pred dnevi javno izkazal podporo klubu, ki ga vodi njegov prijatelj in nekdanji sodelavec pri madridskem Realu Aitor Karanka.

sturridge re

LIVERPOOL SE JE PREBUDIL ŠE PRAVI ČAS
V nedeljo so bile na sporedu štiri tekme. Prepričljivo zmago sta slavila WBA in Blackburn, v četrtfinalu pa sta se jima pridružila še Derby County in Liverpool. Še največ dela je imel slednji, saj je po zaostanku z 0:1 v drugem polčasu poskrbel za preobrat. Najprej je izenačil Sturridge, za vodstvo pa je poskrbel Lallana.

KOT ZADNJI UNITED
Kot zadnji se je v četrtfinale v ponedeljek zvečer uspel uvrstiti Manchester United, ki je osemnajst minut trepetal za svojo usodo, a po izenačujočem zadetku Anderja Herrere v 65. minuti se je tehtnica nagnila povsem v njihovo korist. Še pred začetkom tekme je angleški selektor Roy Hodgson izžrebal četrtfinalne pare in rdečim vragom namenil aktualne prvake in ekipo, ki je na vrhu uspešnosti v tem tekmovanju z njimi izenačena na vrhu z enajstimi lovorikami - Arsenal.

OSMINA FINALA

WBA - WEST HAM 4:0 (2:0)
1:0 Brown (20), 2:0 Morrison (42), 3:0 Brown (57), 4:0 Berahino (72)

BLACKBURN - STOKE 4:1 (2:1)
0:1 Crouch (10), 1:1 King (36), 2:1 Gestede (45+7), 3:1 King (50), 4:1 King (55)

DERBY COUNTY - READING 1:2 (0:0)
0:1 Robson-Kanu (53), 1:1 Bent (61), 1:2 Yakubu (82)

CRYSTAL PALACE - LIVERPOOL 1:2 (1:0)
1:0 Campbell (15), 1:1 Sturridge (49), 1:2 Lallana (58)

ASTON VILLA - LEICESTER 2:1 (0:0)
1:0 Bacuna (68), 2:0 Sinclair (89), 2:1 Kramarić (91)

BRADFORD - SUNDERLAND 2:0 (1:0)
1:0 O'Shea (3, avtogol), 2:0 Stead (61)

ARSENAL - MIDDLESBROUGH 2:0 (2:0)
1:0 Giroud (27), 2:0 Giroud (29)

PRESTON - MANCHESTER UTD 1:3 (0:0)
1:0 Laird (48), 1:1 Herrera (65), 1:2 (Fellaini (72), 1:3 Rooney (88, enajstmetrovka)