ue
ue
16.02.2015 22:38:21

Primera division: Za konec zmaga Elcheja

23. krog španskega prvenstva se je začel v petek v Almerii, zaključil pa danes v obmorskem Eibarju.

Včeraj se je v lov za vodilnim Realom uspešno podala Barcelona. Slednja je s 5:0 premagala Levante, na najboljše čase pa spet spominja Lionel Messi, ki se je izkazal s tremi zadetki. Vodilni Madridčani imajo zdaj pred največjimi tekmeci le še točko prednosti.

Manj uspešen je bil pri lovljenju Reala Atletico. Slednji je celo izgubil na gostovanju pri Celti (0:2), poraz svoje ekipe pa je s klopi za rezervne igralce spremljal slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak.

ZMAGA REALA IN DEBI KRHINA
Uvod v sobotni spored je pripadel Sevilli in Cordobi. Gostitelji so slavili s 3:0, v dresu Cordobe pa je zaigral tudi Rene Krhin, ki debija v španski ligi tako ne bo ohranil v najlepšem spominu. Slovenec je sicer igral vseh 90 minut, poleg poraza pa mu bo v spominu ostal tudi rumeni karton iz 74. minute.

Za obračunom v Sevilli je na svoj račun prišel madridski Real. Slednji je z 2:0 premagal Deportivo in prišel do 19. zmage v letošnji sezoni domačega prvenstva, kljub vsemu pa z igro ni ravno prepričal. Poleg tega s strelskim postom nadaljuje prvi zvezdnik Reala Cristiano Ronaldo, v uteho mu je lahko asistenca pri drugem zadetku svojega moštva.

23. krog španskega prvenstva

ALMERIA - REAL SOCIEDAD 2:2 (2:1)
1:0 Verza (5, enajstmetrovka), 1:1 Agirretxe (27), 2:1 Hemed (40), 2:2 Canales (48)

SEVILLA - CORDOBA 3:0 (2:0)
1:0 Krychowiak (38), 2:0 Bacca (44), 3:0 Iborra (76)

BARCELONA - LEVANTE 5:0 (2:0)
1:0 Neymar (17), 2:0 Messi (38), 3:0 Messi (59), 4:0 Messi (65, enajstmetrovka), 5:0 Suarez (73)

RAYO VALLECANO - VILLARREAL 2:0 (0:0)
1:0 Bueno (51), 2:0 Kakuta (69)

CELTA VIGO - ATLETICO MADRID 2:0 (0:0)
1:0 Nolito (59, enajstmetrovka), 2:0 Orellana (71)

EIBAR - ELCHE 0:1 (0:0)
0:1 Jonathas (50)