11.02.2015 23:23:17

Premier liga: Willian rešil Chelsea (video)

Ker je konec tedna rezerviran za tekme v pokalu FA, so se tekme 25. kroga angleškega prvenstva odigrale včeraj in danes.

Najzanimivejše srečanje kroga je bilo na sporedu že v torek, ko sta se na Anfieldu pomerila Liverpool in Tottenham. Gostje so prišli na krilih zmage proti večnemu tekmecu Arsenalu, v svojih vrstah pa imajo tudi enega najbolj vročih otoških nogometašev Harryja Kana

Domačini so povedli že v 15. minuti, ko je v polno meril Lazar Marković, prej omenjeni Kane pa je enajst minut pozneje s svojim 23. zadetkom v sezoni izid izenačil. Na začetku drugega dela igre je kapetan Steven Gerrard z uspešnim strelom z bele točke še enkrat povedel Liverpool v vodstvu, ki pa je tokrat trajalo še manj kot v prvo. Osem minut pozneje je namreč izenačil Moussa Dembele.

harry kane

Petnajst minut pred koncem pa je trener Brendan Rodgers potegnil zmagovito potezo. Iz igre potegnil Daniela Sturridgea in na zelenico poslal Maria Balotellija. Italijanski reprezentant se je v 83. minuti najbolje znašel v gostujočem kazenskem prostoru in se končno veselil svojega prvega prvenstvenega zadetka v sezoni. Z njim pa je poskrbel za eksplozijo na Anfieldu in 12. zmago Redsov. Boj za uvrstitev na mesta, ki vodijo v ligo prvakov, se je tako še dodatno zapletel.

balotelli re (4)

Arsenal je bil z 2:1 boljši od zadnjega Leicestra, za katerega je svoj prvenec dosegel hrvaški napadalec Andrej Kramarić, ki je v zimskem prstopnem roku prišel iz Kekove Rijeke. Hull je v prvem derbiju spodnjega dela lestvice z 2:0 odpravil Aston Villo, v drugem pa je QPR z istim rezultatom prišel do kompleta točk na gostovanju pri Sunderlandu.

Vodilni ekipi sta bili na delu nocoj, Chelsea je gostil Everton, City, ki zaostaja že sedem točk, pa je gostoval pri Stoku.Obe ekipi sta vknjižili novo zmago, precej lažje pa je do nje prišel Manchester, ki je slavil s prepričljivih 4:1. Po prvih 45 minutah je bil izid sicer še izenačen (1:1), v drugem polčasu pa je prišla do izraza kakovostna razlika, ki je (bila) izrazito na strani gostov.

Varovanci Joseja Mourinha pa so svojemu trenerju in navijačem požrli veliko živcev. Nikakor jim namreč ni uspelo prebiti Evertonove obrambe in ko so že mnogi mislili, da se bo dvoboj končal brez zadetkov, je dvome o zmagovalcu razblinil Willian. Brazilec je natančno meril z roba kazenskega prostora in poskrbel za nepopisno veselje na Stamford Bridgeu.

25. krog angleškega prvenstva

ARSENAL - LEICESTER 2:1 (2:0)
1:0 Koscielny (27), 2:0 Walcott (41), 2:1 Kramarić (61)

HULL - ASTON VILLA 2:0 (1:0)
1:0 Jelavić (22), 2:0 N'Doye (74)

SUNDERLAND - QPR 0:2 (0:2)
0:1 Fer (17), 0:2 Zamora (45+1)

LIVERPOOL - TOTTENHAM 3:2 (1:1)
1:0 Marković (15), 1:1 Kane (26), 2:1 Gerrard (53, enajstmetrovka), 2:2 Dembele (61), 3:2 Balotelli (83)

CHELSEA - EVERTON 1:0 (0:0)
1:0 Willian (89)

MANCHESTER UNITED - BURNLEY 3:1 (2:1)
1:0 Smalling (6), 1:1 Ings (12), 2:1 Smalling (45+3), 3:1 Van Persie (82, enajstmetrovka)

SOUTHAMPTON - WEST HAM 0:0

STOKE CITY - MANCHESTER CITY 1:4 (1:1)
0:1 Agüero (33), 1:1 Crouch (38), 1:2 Milner (55), 1:3 Agüero (70, enajstmetrovka), 1:4 Nasri (76)

CRYSTAL PALACE - NEWCASTLE 1:1 (0:1)
0:1 Cisse (42), 1:1 Campbell (71)

WEST BROM - SWANSEA 2:0 (0:0)
1:0 Brown (60), 2:0 Berahino (74)