03.12.2014 23:04:02

Ligue 1: PSG izpustil priložnost

V treh dneh so francoski prvoligaši odigrali tekme 16. prvenstvenega kroga.

Že sinoči je svojo obveznost opravil do tega kroga vodilni Marseille, ki je gostoval pri precej neprepričljivem Lorientu. Kljub temu sta tekmeca v dvoboj vstopila na krilih dveh zaporednih zmag.

Vloga favorita je vseeno pripadla gostom, ki so v 32. minuti tudi povedli. Zadel je Payet, le pet minut pozneje so domačini izenačili. Enajstmetrovko je zagrešil vratar Mandanda, ki je v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Jeannota. Z bele točke je bil uspešen bivši član Marseilla Jordan Ayew. Čeprav se v tistem trenutku ni zdelo tako, je bil to končni rezultat dvoboja.

Varovanci Marcela Bielse so v drugem polčasu močno pritisnili proti domačim vratom, vendar so se domov vrnili le s točko.

marseille re (2)

Izjemno zanimivo je bilo v Monacu, kjer je gostoval Lens. Na koncu so bili bolj veseli v domačem taboru, saj so uspeli prekiniti niz štirih tekem brez poraza. V 64. minuti je mrežo gostov iz enajstmetrovke načel Berbatov. Domačinom je uspelo priti do vodstva kljub temu, da so po dobre pol ure igre ostali brez izključenega branilca Wallacea.

Le pet minut po zadetku Monaca so imeli gostje izjemno priložnost za izenačenje, vendar Valdivia ni izkoristil najstrožje kazni. Gostje so tudi sicer večkrat streljali na tekmečev gol, a niso bili učinkoviti, večina žog je zletela mimo vrat. V tretji minuti sodniškega dodatka pa je sledila kazen, Ferreira je zadel za 2:0, postavil končni izid srečanja in poskrbel za veselje vseh, ki jim je pri srcu klub iz kneževine.

Bordeaux je v Metzu igral 0:0, Ažbe Jug pa je dvoboj spremljal s klopi.

PSG je imel zaradi Marseillovega remija danes lepo priložnost, da se zavihti na vrh prvenstvene lestvice. Parižanom bi to uspelo, če bi v gosteh premagali Lille. Vendar jim to ni uspelo, dvoboj se je namreč končal brez zmagovalca - 1:1. Gostje so po pol ure igre povedli prek Cavanija, za njih pa je bila usodna 42. minuta, ko si je vratar Sirigu precej nespretno zabil avtogol in postavil končni izid dvoboja.

Krog sta v četrtek zaključila tretjeuvrščeni Lyon in Reims. Domačini so upali na tri točke, s katerimi bi zadržali tretje mesto in se še nekoliko približali vodilnemu Marseillu. Do njih so sicer prišli, a so za minimalno zmago z 2:1 porabili veliko energije in predvsem živcev.

Zmagoviti gol so namreč dosegli šele v izdihljajih dvoboja, haitijskega reprezentančnega vratarja Placida pa je premagal Lacazette.

16. krog francoskega prvenstva

LORIENT - MARSEILLE 1:1 (1:1)
0:1 Payet (32), 1:1 Ayew (37, enajstmetrovka)

NANTES - TOULOUSE 1:2 (0:1)
0:1 Sylla (24), 1:1 Veretout (64, enajstmetrovka), 1:2 Braithwaite (85)

MONACO - LENS 2:0 (0:0)
1:0 Berbatov (64, enajstmetrovka), 2:0 Ferreira (90+3)

BASTIA - EVIAN 1:2 (1:0)
1:0 Abdallah (35, avtogol), 1:1 Wass (65), 1:2 N'Sikulu (83)

GUINGAMP - CAEN 5:1 (2:1)
1:0 Mandanne (4), 1:1 Yahia (17), 2:1 Giresse (21), 3:1 Beauvue (61, enajstmetrovka), 4:1 Mandanne (62), 5:1 Beauvue (78)

METZ - BORDEAUX 0:0

MONTPELLIER - ST. ETIENNE 0:2 (0:2)
0:1 Pogba (22), 0:2 Baysse (43)

NICE - RENNES 1:2 (0:1)
0:1 N'Tep (12), 0:2 Konradsen (49), 1:2 Cvitanić (83)

LILLE - PSG 1:1 (1:1)
0:1 Cavani (29), 1:1 Sirigu (42, avtogol)

LYON - REIMS 2:1 (1:1)
1:0 Tolisso (6), 1:1 Moukandjo (36), 2:1 Lacazette (90)