03.12.2014 22:53:15

Premier liga: Chelsea in City uspešna

Angleški premierligaši so odigrali tekme 14. kroga.

Včeraj je bilo na sporedu šest dvobojev. Nogometaši Liverpoola so očitno vendarle našli recept za serijsko zmagovanje. Konec tedna so namreč premagali Stoke (1:0), tokrat pa so bili uspešni še na gostovanju pri Leicestru.

Redsi so slavili s 3:1, tako da se je tudi stanje v njihovi slačilnici nekoliko umirilo. Čeprav so domačini povedli po avtogolu vratarja Mignoleta (žoga se je od vratnice odbila v njegov hrbet in odšla v gol), jih to ni zmedlo. Lallana je štiri minute po nesrečno prejetem zadetku izenačil, v drugem polčasu pa sta usodo Leicestra zapečatila kapetan Gerrard in Henderson.

gerrard re (2)

Slavil je tudi Manchester United, ki je bil z 2:1 boljši od Stoka. Gostje so imeli v izdihljajih dvoboja dve izjemni priložnosti za izenačenje, a je najprej po strelu Dioufa odlično posredoval vratar De Gea, drugič pa so domači branilci žogo ustavili na gol črti in preprečili najhujše. To je bila Unitedova četrta zaporedna zmaga.

Swansea je v zadnjih dvanajstih minutah strl odpor QPR-ja, v gosteh pa sta bila uspešna West Ham in Aston Villa. Dvoboj Burnleyja in Newcastla se je končal brez zmagovalca (1:1), Harisa Vučkića (pričakovano) ni bilo v postavi srak.

Danes vodilni Chelsea v londonskem obračunu ni imel večjih težav s Tottenhamom, Modri so slavili s 3:0 in na vrhu lestvice zadržali šest točk prednosti pred Manchester Cityjem.

Nebeško-modri so gostovali pri Sunderlandu in povsem povozili črne mačke. Domačini so v 19. minuti sicer povedli, a so nato gostje do konca tekme zadeli štirikrat. Za City je dva zadetka dosegel Sergio Agüero - s štirinajstimi je prvi strelec lige.

Arsenal je na kolena spravil hit prvenstva Southampton. Pod edini zadetek se je v izdihljajih tekme podpisal Alexis Sanchez. Najboljši strelec topničarjev je zdaj pri devetih golih.

14. krog angleškega prvenstva

BURNLEY - NEWCASTLE 1:1 (1:0)
1:0 Boyd (34), 1:1 Cisse (48)

LEICESTER - LIVERPOOL 1:3 (1:1)
1:0 Mignolet (22, avtogol), 1:1 Lallana (26), 1:2 Gerrard (54), 1:3 Henderson (83)

MANCHESTER UTD - STOKE 2:1 (1:1)
1:0 Fellaini (21), 1:1 N'Zonzi (39), 2:1 Mata (59)

SWANSEA - QPR 2:0 (0:0)
1:0 Ki Sung-Yong (78), 2:0 Routledge (83)

CRYSTAL PALACE - ASTON VILLA 0:1 (0:1)
0:1 Benteke (32)

WEST BROM - WEST HAM 1:2 (1:2)
1:0 Dawson (10), 1:1 Nolan (35), 1:2 Tomkins (45+3)

ARSENAL - SOUTHAMPTON 1:0 (0:0)
1:0 Sanchez (89)

CHELSEA - TOTTENHAM 3:0 (2:0)
1:0 Hazard (19), 2:0 Drogba (22), 3:0 Remy (73)

EVERTON - HULL 1:1 (1:0)
1:0 Lukaku (34), 1:1 Aluko (59)

SUNDERLAND - MANCHESTER CITY 1:4 (1:2)
1:0 Wickham (19), 1:1 Agüero (21), 1:2 Jovetić (39), 1:3 Zabaleta (55), 1:4 Agüero (71)