bk
13.11.2014 07:17:24

Tiki med strelci (video)

V ligi KHL v sredo igrali si trije klubi, ki imajo v svojih vrstah Slovence.

CSKA Jana Muršaka se je pomeril z Lokomotivo iz Jaroslavlja, Slovan Roka Tičarja in Žiga Jegliča pa je gostil Medveščak, kjer pa Marcela Rodmana ni bilo v postavi.

Oba zmagovalca so odločili kazenski streli, Muršakovo moštvo je slavilo s 3:2, Bratislavčani pa so izgubili z 1:2.

Muršak se v strelsko statistiko ni vpisal. Na ledu je preživel dobrih 17 minut, trikrat streljal na gol, dobil devet od 16 sodniških metov, v drugi seriji kazenskih strelov pa Vitalija Kolesnika ni uspel ugnati.

Kazenski strel je uspešno izvedel tudi Rok Tičar, a ta je to storil že med igro. V 54. minuti ga je Mark Flood nepravilno oviral, Tiki pa je z lepo potezo in natančnim strelom izenačil na 1:1, sicer pa je dosegel tretji gol to sezono.

Žal pa Roku v drugem poskusu vratarja Zagrebčanov Marka Owuye ni uspelo ugnati. Še enkrat je namreč priložnost dobil v tretji seriji loterije.

Tičar je na ledu tokrat igral 14 minut in pol, dobil je štiri od desetih sodniških metov, trikrat ustrelil na gol

Žiga Jeglič je igral 11 minut, v tem času pa je enkrat ustrelil na gol.

CSKA naslednji obračun čaka v petek, ko gostijo Savalat Julajev, Medveščak se bo na isti večer v Domu sportova boril z Atlantom, Slovan pa bo ta konec tedna potoval na Finsko, kjer ga v nedeljo čaka boj z Jokeritom.