11.11.2014 22:47:23

Konec za Sparto in Salzburg

Nocoj so v ligi prvakov CHL potekali povratni boji osmine finala.

V teh smo lahko spremljali dva kluba s slovenskim pridihom, za katerima sta dramatični srečanji z grenkim koncem.

Praška Sparta se po pravi drami v četrtfinale ni uvrstila. Moštvo Roberta Saboliča je pred enim tednom na prvi tekmi v domači dvorani proti Linköpingu izgubilo z 1:2, na Švedskem je bilo včeraj enako napeto, ekipa iz Prage pa se je po koncu srečajna lahko pošteno držala za glavo.

Čehi so namreč večino srečanja vodili (1:0 in 2:1) in še v 59. minuti se je zdelo, da bosta ekipi zmagovalca odločili po podaljšku oziroma kazenskih strelih, vendar je za Pražane sledil leden tuš. Linköping je v 60. minuti - pravzaprav v predzadnji sekundi tretje tretjine -  zadel za izenačenje na 2:2 in je s skupnim izidom 4:3 napredoval v četrfinale.

Robert se v statistiko ni vpisal, je pa imel le 45 sekund pred koncem tretjega dela sijajno priložnost, da bi Sparto popeljal do zmage s 3:1 in četrtfinala, vendar je njegov samostojni prodor in strel na backhand vratar David Rautio obranil.

Zelo napeto pa je bilo tudi na Solnograškem. Salzburg poškodovanega Luka Gračnarja, ki zaradi operacije roke ne bo igral še kakšna dva tedna, je prejšnji teden Luleåjo na Švedskem premagal s 4:2, a nocoj na domači ledeni ploskvi povsem odpovedal.

Po uvodni tretjini je bilo sicer v domačem taboru vse videti sanjsko, rdeči biki so povedli s kar 4:1, a nato je sledila prava nočna mora. Luleå je v drugi tretjini kar petkrat ugnala domačega čuvaja mreže Nika Hovinena, pot v njegovo mrežo pa je našla tudi v tretji tretjini, a so se Avstrijci vrnili v igro in v 59. minuti skupni izid izenačili na kar 9:9. Zmagovalca so nato odločili kazenski streli, v katerih pa so kratko potegnili Salzburžani.

Ta podvig je ob Linköpingu in Luleåji sicer uspel še Skellefteåju, SaiPi, Kärpätu, Lukkoju, Helsinkom in Frölundi.