10.11.2014 11:38:23

Muršak spet v formi

Arsen Perić

Ta konec tedna je CSKA v ligi KHL prišel do nove zmage.

Moskovski klub je tokrat slavil v Kazanu, kjer je domači klub Bars ugnal s 3:2 po kazenskih strelih.

Jan Muršak je bil eden glavnih akterjev pri 21. zmagi CSKA-ja v sezoni.

Mariborčan je naprej v 40. minuti (le šest sekund pred koncem druge tretjine) podal za izenačenje na 1:1, potem je v 43. minuti v power playu z vztrajnostjo dosegel gol za vodstvo z 2:1, na koncu pa se je med strelce vpisal tudi v loteriji, Emila Garipova je z natančnim strelom pod prečko ugnal v drugi seriji.

Na ledu je hitri napadalec spet preživel veliko časa, natančneje slabih 20 minut, v tem času je trikrat streljal na gol, dobil 11 od 25 sodniških metov, blokiral je dva strela in uspešno izvedel dva naleta.

Na spodnji povezavi si lahko ogledate Janovo podajo (4:45), gol (5:15) in uspešno izveden kazenski strel (7:30).