10.10.2014 22:13:52

Spet posebne situacije

Arsen Perić

Ljubljansko moštvo v 9. krogu lige EBEL utrpelo še sedmi poraz v tej sezoni.

Telemach Olimpija je v Beljaku ostala praznih rok. Zmaji so sicer izgubili le za zadetek, vendar pa v oči bode predvsem dejstvo, da letos Ljubljančanom nikakor ne steče igra v posebnih situacijah. Dva gola so namreč prejeli ob igralcu manj, enega pa celo, ko so imeli številčno premoč.

Beljačani so v tekmo krenili zbegano in s strahom po še enem porazu. Zeleno-beli bi lahko v uvodnih 15 minutah, ko so bili popolni gospodarji na ledu, premoč kronali za zadetki, a ni šlo. Še najbližje uspehu sta bila Žiga Pešut v peti minuti, iz bližine je meril mimo gola, ter Tadej Snoj v deveti, ko mu je domači vratar Jean-Philippe Lamoureux preprečil premierni gol v ligi EBEL. Domači pa so se v igro vrnili s svojim prvim power-playem, Gerhard Unterluggauer je z modre črte premagal Andyja Chioda.

Prvi zadetek Žiga Panceta

Že v četrtek je potekal derbi vrha, katerega so z 2:1 dobili Linčani. Pri Salzburžanih je Luka Gračnar v 59. minutah obranil 28 oziroma 93 odstotkov strelov. Sinoči je Bolzano s 5:4 premagal Innsbruck. Prvič letos se je med strelce vpisal Žiga Pance, ki je v power playu v 31. minuti zadel za vodstvo s 4:1, enkrat pa je moral tudi na klop za kaznovane. Graz je s 4:3 ugnal Znojmo, pri črnih panterjih pa Miha Verliča ni bilo v postavi, je pa prvič mesto drugega vratarja zasedel mladi čuvaj mreže Mariborčan Jakob Raisp, ki sicer igral za ekipo Graz U-20.

V drugem delu so gostje spet začeli bolje, Hunter Bishop je imel z igralcem več lepo priložnost in se sam znašel pred Lamoureuxom, ta pa se je spet izkazal. V 37. minuti pa je, spet z igralcem več, Matt White iz bližine streljal prek vrat.

V zadnjo tretjino so gostje krenili z igralcem več, ker je Brock McBride z naletom v glavo ob koncu druge ustavil Roka Lebra. A namesto, da bi četrti power play kronali z izenačenjem, je White na sredini igrišča naredil začetniško napako, podal Johnu Lammersu, ta pa je darilo izkoristil.

Upanje na ugodnejši izid je vzbudil Anže Ropret v naslednji minuti, sledila je ostra borba, domači pa so v 53. minuti še enkrat z igralcem več dosegli tretji gol. Ljubljančani so v 58. minuti še petič imeli igralca več, prednost pa nadgradili še z izhodom vratarja. A so domači zdržali, osem desetink pred koncem pa je White sicer dosegel gol, ki pa je pomenil le lepotni popravek izida.

V nedeljo se bodo zeleno-beli na domačem terenu v Tivoliju pomerili s Salzburgom.

VSV Beljak - Telemach Olimpija  3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Beljak - Stadthalle. 2990 gledalcev. Glavna sodnika: Erd (Avstrija) in Gebei (Madžarska). Linijska sodnika: Johnston (ZDA) in Nemeth (Madžarska).
Strelci: 1:0 Unterluggauer (Krog, Fortier, 18., PP1), 2:0 Lammers (42., SH1), 2:1 Ropret (Sotlar, Hočevar, 43.), 3:1 Haydar (Krog, Unterluggauer, 53., PP1), 3:2 White (Bishop, Medvec, 60.).
Kazenske minute: VSV Beljak 10, Telemach Olimpija 8.
Olimpija: Chiodo, Sila; Degon, Cvetek, Bishop, Leber, White; Medvec, Logar, Koblar, Pešut, Koren; Groznik, Šijan, Ropret, Hočevar, Mušič; Kalan, Planko, Sotlar, Uduč, Snoj

Izidi 9. kroga
VSV Beljak - Telemach Olimpija 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
KAC Celovec - Vienna 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

12. Olimpija 9 2 0 7 14:27 4
Legenda: tekme, zmage (dve točki), porazi po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), porazi (nič točk), razlika v golih, točke