bk
09.10.2014 19:25:54

Novi točki za Jana, nov trener za Marcela

Moskovski CSKA brez večjih težav ugnal novinca v ligi KHL, Soči.

Danes so Jan Muršak in njegovi soigralci prišli do nove zmage, to je do 14. na 15 tekmah. Na domači ledeni ploskvi so s 6:2 premagali enega od letošnjih novincev v ligi, Soči.

Mariborčan je tudi tokrat obogatil svojo statistiko, ko je v 38. minuti podal za vodstvo s 4:0, v 50. minuti pa je s podajo pomagal tudi za povišanje vodstva na 5:1, takrat so Moskovčani gol dosegli v power playu. To sta bili za hitrega slovenskega napadalca že 16. in 17. točka. Do zdaj je Muršak sedemkrat zatresel mrežo, k temu pa je dodal še deset podaj.

Na ledeni ploskvi je Jan preživel malo več kot 17 minut, v tem času je enkrat streljal na gol ter dobil šest od osmih sodniških metov.

Iz Zagreba pa so sporočili, da so našli novega glavnega trenerja. Moštva Marcela Rodmana bo od slej vodil Doug Shedden, Kanadčan, ki je zadnjih šest let kot glavni strateg vodil švicarski Zug.

Medveščak bo sicer novo tekmo odigral jutri zvečer, za točke pa se bodo Zagrebčani borili v Rigi. Prav tako tekma v gosteh jutri čaka Slovan Žiga Jegliča in Roka Tičarja, Bratislavčani pa se bodo borili na ledu Dinama iz Minska. CSKA bo znova aktiven v soboto, v Moskvo pa prihaja Vitjaz iz Podolska.

Vrstni red

ZAHOD: 1. SKA St. Peterburg 42 točk, 2. CSKA Moskva 42, 3. Jokerit 35, 4. Dinamo Moskva 30, 5. Torpedo Nižnji Novgorod 26, 6. Severstal Čerepovec 22, 7. Slovan Bratislava 21, 8. Dinamo Minsk 21, 9. Vitjaz Podolsk 18, 10. Medveščak 15, 11. Lokomotiv Jaroslavelj 15, 12. Dinamo Riga 15, 13. Atlant Mitiši 12, 14. Soči 10
VZHOD: 1. Metalurg Magnitogorsk 35, 2. Avangard Omsk 29, 3. Bars Kazan 34, 4. Salavat Julajev 26, 5. Baris Astana 23, 6. Sibir Novosibirsk 16, 7. Metalurg Novokuzneck 15, 8. Admiral Vladivostok 14, 9. Jugra Hanti-Mansijsk 14, 10. Traktor Čeljabinsk 14, 11. Lada Togliatti 13, 12. Neftehimik Nižnekamsk 12, 13. Avtomobilist Jekaterinburg 10, 14. Amur Habarovsk 9