Tamara Pocak
31.08.2014 18:03:35

Vendarle do prvih točk

V tretjem krogu EP na Češkem in Slovaškem so slovenski mladinci prišli do prve zmage. S 3:1 so premagali Romunijo.

Če so bili po prvem krogu v slovenskem taboru klub porazu s Poljaki zadovoljni s predstavo, to nikakor ne moremo reči za včerajšnjo tekmo, ko so mladi odbojkarji povsem odpovedali in dovolili Čehom, da jih nadigrajo. Dva poraza v dveh dneh sta varovance Iztoka Kšele pahnila v položaj, ko so enostavno morali zmagati, v nasprotnem primeru bi se izjemno hitro poslovili od bojev za najvišja mesta.

Tekma za biti ali ne biti proti Romunom je bila izjemno izenačena, Kšelovi varovanci pa so ves čas držali prednost. A Slovenci ne bi bili Slovenci, če se ne bi po vodstvo s 24:20 zapravili štirih zaključnih žog, v srhljivi končnici pa so tokrat vendarle uspeli ohraniti trezno glavo. Tudi v ndaljevanju so lahko navijači v dvorani v Brnu spremljali izenačen boj, ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, Tonček Štern pa je bil tisti, ki je na koncu vendarle postavil stvari na svoje mesto in priigral vodstvo z 2:0.

Stvari so se nekoliko zapletle v nadaljevanju, ko so tudi Romuni zahvaljujoč izjemni igri v bloku in obrambi prišli na svoj račun in znižali zaostanek. A to je bilo tudi vse, kar jim je uspelo, saj je bil četrti niz povsem v znamenju slovenskih odbojkarjev, ki niso več dovolili preobrata in pometli z nasprotniki za prve tri točke na prvenstvu. "Začeli smo nekoliko nervozno, saj smo vedeli, da lahko gremo v primeru poraza domov. Naša igra ni bila optimalna, toda borili smo se za to zmago. Stvar smo si nekoliko otežili v tretjem nizu, toda igralci so ohranili hladne glave in tekmo v svojo korist zaključili v naslednjem nizu," je ocenil Kšela, z zmago pa je bil zadovoljen tudi sprejemalec Jure Okroglič: "Tekma je bila izjemno težka, saj so se tudi Romuni borili. Toda pomembna je zmaga  in to, da ostajamo v igri za najvišja mesta." Jutri je na sporedu prost dan.

Slovenija - Češka 3:1 (24, 22, -23, 15)

Slovenija: Drvarič, Štern 23, Kozamernik 3, Drobnič, Vrhunc 3, Vidmar 13, Donik 15, Okroglič 8, Rojnik 6, Gašparin, Uremovič, Kök
Romunija: Tarta 11, Kantor, Aciobanitei 25, Criste 6, Stoenete, Balean 3, Iftime 6, Dumitru 1, Frincu 1, Muscina, Magdas 11.

3. krog (nedelja)

Skupina II (Brno, Češka): Slovenija - Romunija 3:1 (24, 22, -23, 15), Belgija - Češka (17.30), Turčija - Poljska (20.00)

Skupina I (Nitra, Slovaška):
Italija - Bolgarija 3:2 (-20, 23, -21, 15, 13), Rusija - Slovaška (17.30), Francija - Rusija (20.00)