04.09.2014 22:40:41

Estonija poražena, Zlatan rekorder

Prva nasprotnica Slovenije v kvalifikacijah za EP je pred ponedeljkovim dvobojem v Stockholmu proti Švedski izgubila z 0:2.

Oba gola je dosegel kdo drug kot Zlatan Ibrahimović, ki je s tem za Švedsko v 99 nastopih dosegel že 50 golov in postal rekorder švedske izbrane vrste.

Ibrahimović je najprej v 4. minuti zadel za vodstvo z 1:0 in izenačil rekord 49 zadetkov, ki jih je do leta 1932 na zgolj 43 tekmah nabral Sven Rydell. V 24. minuti je dosegel še drugi gol in postal najuspešnejši strelec švedske reprezentance vseh časov.

Naslednjo priložnost za zadevanje bo imel Ibrahimović že v ponedeljek, ko bo Švedska v uvodu kvalifikacij za EP gostovala na Dunaju, Ibrahimović pa bo za Švedsko odigral jubilejno 100. tekmo.