br
br
20.07.2014 21:10:26

Koprčani boljši od novinca v ligi

Nogometaši Radomelj so v svoji krstni tekmi med elito doživeli poraz. Na svojem igrišču so z Luko Koper izgubili z izidom 1:2 (0:1).

Kako se bodo po gostovanju v Bakuju in v pričakovanju povratne tekme z Nefčijem v 2. krogu kvalifikacij za ligo Europa v obračunu z izjemno motiviranimi novinci iz Radomelj odzvali koprski nogometaši?

To je bilo zanimivo vprašanje, na Bonifiki so z odgovorom lahko zadovoljni. Kanarčki so opravili zrelostni izpit in to kljub spoznanju, da je Rodolfo Vanoli nekaterim močnim adutom privoščil počitek.

Nogometaši Radomelj so doživeli velik trenutek. Pozno popoldne so se ob Kamniški Bistrici prvič predstavili na slovenskem prvoligaškem prizorišču, toda na zgodovinskem dvoboju so se pred spodobnim številom gledalcev morali sprijazniti s porazom.

Koprčani so upravičili vlogo favorita in tudi prvenstvo začeli na želeni način. To je bila sicer že četrta zmaga kanarčkov v tej sezoni, preostalih treh so se veselili v kvalifikacijah za ligo Europa. Najprej so bili dvakrat prepričljivo boljši od Čelika iz Nikšića, v četrtek so slavili v azerbajdžanski prestolnici.

Radomlje - Luka Koper 1:2 (0:1)
Domžale - Športni park, gledalcev 750, sodniki: Vinčić (Maribor), Ul (Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec).
Strelci: 0:1 Ivetić (43.) 0:2 Štromajer (49.), 1:2 Gregorič (84./avtogol)
RADOMLJE: Andrić, Cankar, Balkovec, Zukić, Kosec, Barukčič (od 36. Snoj), Vrhunc, Avbelj, Vuk, Zavrl, Seferovič (od 79. Stoiljkovič).
LUKA KOPER: Radošević, Gregorič, Halilović, Hadžić, Štulac, Guberac, Žibert, Lotrič (od 88. Čovilo), Ivetić (od 79. Palčič), Bradaschia, Štromajer (od 62. Pučko).
Rumeni kartoni: Kosec, Balkovec; Bradaschia, Guberac.
Rdeč karton: /.

Tudi to razkriva, da ima italijanski strokovnjak na voljo dovolj širok kader, kar je pred prihajajočimi izzivi vsekakor spodbudno spoznanje.

Gostje so od prve minute narekovali ritem, na igrišču so se postavili kot favoriti. V 10. minuti je bil nevaren Damir Hadžić, ki je po podaji iz kota meril v vratarja, ki je žogo odbil v nov kot, po še eni podaji in strelu kanarčkov pa je domača obramba žogo odbila.

Poskusi Jake Štromajerja v 14., Ivice Guberca v 29. in Mitje Lotriča v 38. minuti so zleteli mimo radomeljskih vrat. Ko je že vse kazalo, da bosta moštvi na odmor odšli z začetnim izidom, pa je Primorcem v 43. minuti uspelo zatresti domačo mrežo.

Mitja Lotrič je lepo zaposlil Jako Štromajerja, ki se je znašel iz oči v oči z Vjekoslavom Andrićem. Domači vratar je bil uspešnejši, toda odbitek je prišel do Perice Ivetića, ki je zadel za koprsko veselje.

Primorci so si takoj po prihodu na zelenico v drugem polčasu prizadevali povišati vodstvo, namen so dosegli v 49. minuti, ko se je po podaji iz kota pred vrati najbolje znašel Jaka Štromajer in s strelom z glavo zatresel mrežo.

Luka Vrhunc je v 65. minuti sprožil sploh prvi domači strel proti vratom, vendar je meril premalo natančno. V naslednjih minutah se je ritem nekoliko umiril, osem minut pred koncem pa so gledalci videli naslednjo priložnost gostov, ko je Mitja Lotrič poskusil z volej udarcem, z obrambo pa se je izkazal Vjekoslav Andrić.

Dve minuti zatem so domači dosegli prvi prvoligaški gol, za njih so ga zabili kar Koprčani. Miha Gregorič je z glavo skušal podati vratarju, vendar je žogo poslal za hrbet svojega vratarja Božidarja Radoševića. Zadišalo je po dramatični končnici, toda Koprčani so dvoboj pripeljali do konca, kot so si želeli.

Radomlje bodo v 2. krogu gostovale v Mariboru, tekma bo v soboto, 26. julija, tekma med Koprom in Olimpijo pa je preložena, ker bodo Ljubljančani v nedeljo v prijateljski tekmi gostili Chelsea.

V primerjavi z dvobojem z Nefčijem se je koprski trener Rodolfo Vanoli v začetni enajsterici odločil za pet sprememb, v domžalskem Športnem parku so se med rezervisti znašli tako pomembni členi moštva, kot so Miroslav Čovilo, Goran Galešić, Domen Črnigoj, Matej Palčič in Miha Blažič. Tudi to razkriva, da ima italijanski strokovnjak na voljo dovolj širok kader, kar je pred prihajajočimi izzivi vsekakor spodbudno spoznanje.

Gostje so od prve minute narekovali ritem, na igrišču so se postavili kot favoriti. V 10. minuti je bil nevaren Damir Hadžić, ki je po podaji iz kota meril v vratarja, ki je žogo odbil v nov kot, po še eni podaji in strelu kanarčkov pa je domača obramba žogo odbila. Poskusi Jake Štromajerja v 14., Ivice Guberca v 29. in Mitje Lotriča v 38. minuti so zleteli mimo radomeljskih vrat. Ko je že vse kazalo, da bosta moštvi na odmor odšli z začetnim izidom, pa je Primorcem v 43. minuti uspelo zatresti domačo mrežo. Mitja Lotrič je lepo zaposlil Jako Štromajerja, ki se je znašel iz oči v oči z Vjekoslavom Andrićem. Domači vratar je bil uspešnejši, toda odbitek je prišel do Perice Ivetića, ki je zadel za koprsko veselje.

Luka Vrhunc je v 65. minuti sprožil sploh prvi domači strel proti vratom, vendar je meril premalo natančno. V naslednjih minutah se je ritem nekoliko umiril, osem minut pred koncem pa so gledalci videli naslednjo priložnost gostov, ko je Mitja Lotrič poskusil z volej udarcem, z obrambo pa se je izkazal Vjekoslav Andrić. Dve minuti zatem so domači dosegli prvi prvoligaški gol, za njih so ga zabili kar Koprčani. Miha Gregorič je z glavo skušal podati vratarju, vendar je žogo poslal za hrbet svojega vratarja Božidarja Radoševića. Zadišalo je po dramatični končnici, toda Koprčani so dvoboj pripeljali do konca, kot so si želeli.