10.05.2015 23:06:08

Ligue 1: Marseille slavil na gostovanju pri Monacu

V Franciji so bile konec tedna na sporedu tekme 36. kroga elitnega prvenstva. PSG na pragu novega naslova.

Uvodno dejanje je bilo na sporedu v petek v Parizu, kjer je PSG gostil Guingamp. Bogati Parižani so zabeležili prepričljivo zmago s 6:0, levji delež je k domači zmagi prispeval Edinson Cavani, ki je dosegel tri zadetke, izkazal pa se je tudi Zlatan Ibrahimović, ki je vknjižil dve podaji in dva zadetka. To je bila za PSG že 22. zmaga v letošnji sezoni domačega prvenstva, z njo pa si je že praktično zagotovil peti naslov državnega prvaka.

Edini, ki bi lahko PSG-ju preprečil slavje, je bil Lyon, pa še ta je imel zgolj minimalne možnosti. Za nameček je v soboto povsem razočaral, saj je na gostovanju pri skromnem Caenu izgubil kar s 3:0. Dva kroga pred koncem za Parižani zdaj zaostaja šest točk, kar pomeni, da bi moral obakrat zmagati, PSG pa ne osvojiti točke, ob tem pa imeti še boljšo razliko v zadetkih.

V nedeljo je do druge zaporedne zmage prišel Marseille. Slednji je prejšnji teden prekinil dolg niz brez zmage, tokrat pa je v gosteh z 2:1 premagal Monaco. Gostiteljem je sicer kazalo odlično, saj so že v 45. sekundi povedli z 1:0, toda dobrih deset minut pred koncem so gostje najprej izenačili, devet minut kasneje pa postavili končnih 2:1.

36. krog francoskega prvenstva

PSG - GUINGAMP 6:0 (2:0)
1:0 Cavani (2), 2:0 Ibrahimović (18), 3:0 Cavani (52), 4:0 Maxwell (56), 5:0 Cavani (70), 6:0 Ibrahimović (90, enajstmetrovka)

CAEN - LYON 3:0 (2:0)
1:0 Benezet (41), 2:0 Benezet (44), 3:0 Privat (85)

BORDEAUX - NANTES 2:1 (1:1)
0:1 Veretout (15), 1:1 Rolan (20, enajstmetrovka), 2:1 Rolan (69)

EVIAN - REIMS 2:3 (1:1)
0:1 N'Gog (40), 1:1 Sunu (47+), 2:1 Duhamel (48), 2:2 N'Gog (64), 2:3 Moukandjo (86)

METZ - LORIENT 0:4 (0:2)
0:1 Mostefa (12), 0:2 Philippoteaux (34), 0:3 Kone (55), 0:4 Ayew (84)

RENNES - BASTIA 0:1 (0:0)
0:1 Danic (78)

TOULOUSE - LILLE 3:2 (1:1)
0:1 Roux (9), 1:1 Ben Yedder (30), 1:2 Boufal (60), 2:2 Trejo (81), 3:2 Trejo (81)

LENS - MONTPELLIER 0:1 (0:0)
0:1 Mounier (92)

ST. ETIENNE - NICE 5:0 (2:0)
1:0 Perrin (25), 2:0 Clement (40), 3:0 Erding (62), 4:0 Gradel (84), 5:0 Monnet-Paquet (88)

MARSEILLE - MONACO 2:1 (0:1)
0:1 Moutinho (1), 1:1 Ayew (79), 2:1 Alessandrini (87)