10.05.2015 21:30:45

Bundesliga: Slovenska kozlička do pomembne zmage

Dvaintrideseti krog nemškega prvenstva se je začel z derbijem ekip, ki se borita za obstanek, in končal z zmago slovenskega Kölna.

Zadnja tekma tega kroga je bila na sporedu v Kölnu, kjer so si tamkajšnji nogometaši z zmago nad Schalkejem zagotovili obstanek med elito. Slovenski dvojec v domačih vrstah Kevin Kampl in Dominic Maroh je odigral vseh 90 minut. Uspeh domače ekipe je bil še toliko bolj presenetljiv, saj se Schalke bori za evropska tekmovanja, po novem neuspehu pa je zdaj v igri za ligo Europa tudi Kamplova Borussia, ki je že včeraj premagala Hertho.

NOV PORAZ BAYERNA
V derbiju kroga je Borussia iz Mönchengladbacha gostila soseda na četrtem mestu Bayer. Gostje so slavili s 3:0, v tem trenutku pa so tik za Bayernom. Če bo tako ostalo tudi po zadnjem krogu, si bodo v prihodnji sezoni zagotovili mesto v skupinskem delu lige prvakov.

Novi stari državni prvaki iz Münchna so na domačem terenu zabeležili presenetljiv poraz proti Augsburgu, katerega barve brani Tim Matavž. Slovenski napadalec na zelenico sicer ni stopil, so se pa njegovi soigralci pogumno postavili po robu Bayernu, ki je že sredi tedna zabeležil boleč poraz v polfinalu lige prvakov. Domači so v prvem polčasu ostali brez enega igralca, rdeči karton si je prislužil vratar Pepe Reina, v igro pa je namesto Philippa Lahma vstopil Manuel Neuer. Slednji je sicer ubranil enajstmetrovko, v drugem polčasu pa je bil pri edinem zadetku na srečanju brez moči.

Uspešna je bila tudi Borussia iz Dortmunda, ki je doma premagala Hertho. Vseh 90 minut je za domačo ekipo odigral Kevin Kampl, prvi zadetek je v deveti minuti dosegel Neven Subotić, končni izid pa je na začetku drugega polčasa postavil Erik Durm.

V HAMBURGU BREZ ZMAGOVALCA
Že v petek je v Hamburgu je gostoval Freiburg. Gostje so razprodano Imtech Areno - na njej se je zbralo 57 tisoč ljudi - utišali v 25. minuti, ko je Mehmedi zadel za 0:1.

kacar re
Dvoboj je bil zelo enakovreden, s priložnostmi na obeh straneh. Vendar pa do spremembe izida ni prišlo vse do devetdesete minute. Takrat je za izenačenje poskrbel Kačar ter s tem svojemu moštvu in navijačem privoščil malo mirnejši spanec, čeprav je pred Hamburgom še veliko dela, če se bo želel izogniti nazadovanju v drugo ligo.