10.05.2015 19:08:43

Premier liga: Chelsea Liverpoolu oddal točko

V Angliji je konec tedna in začetek prihodnjega rezerviran za tekme 36. kroga premier lige.

V derbiju kroga sta se v nedeljo pomerila Chelsea in Liverpool. Gostitelji so sicer bolje začeli, saj so prek Johna Terryja povedli že v peti minuti obračuna, tik pred koncem prvega polčasa pa je končnih 1:1 postavil zimzeleni Steven Gerrard. Liverpool je sicer v boju za ligo prvakov nujno potreboval zmago, zgolj osvojena točka pa pomeni, da bo v prihodnji sezoni bržkone igral v ligi Europa.

Po tekmi je bil v središču pozornosti strelec prvega zadetka Terry, za katerega je bil to že njegov 39. gol v angleški nogometni premier ligi. Kapetan angleških prvakov je zdaj najboljši strelec med branilci v angleškem elitnem prvenstvu, do tega trenutka si je prvo mesto delil z Davidom Unsworthom. Unsworth je večino golov dal za Everton, v dresu kluba iz Liverpoola je zadel 33-krat. Terry je vseh 39 golov v premier league dal v dresu Chelseaja, vsaj enkrat pa je zadel v zadnjih 15 sezonah.

Po sobotnem izpadu Burnleyja je enaka usoda doletela še londonski QPR. Ta je izgubil z 0:6 proti Manchester Cityju in dva kroga pred koncem za 17. mestom, ki še zagotavlja mesto v prvoligaški družbi v prihodnji sezoni, zaostaja za devet točk. QPR je med angleško elito igral le eno sezono.

Zadnje dejanje tega kroga bo na sporedu v ponedeljek v Londonu, kjer bo Arsenal gostil Swansea.

BURNLEY SE POSLAVLJA
Od "težkokategornikov" je v soboto nastopil le Manchester United, ki je v gosteh premagal Crystal Palace. Tri točke je rdečim vragom zagotovil Marouane Fellaini, ki je v 78. minuti postavil končnih 2:1.

fellaini
Burnley v prihodnji sezoni ne bo več član angleške nogometne premier league. Čeprav je v soboto premagal Hull City, ki se še bori za obstanek, je dve tekmi pred koncem prvenstva jasno, da bo prihodnjo sezono igral v drugoligaški družbi. Za 18. Hullom zaostaja za pet točk, za 17. Newcastlom, ki je danes remiziral z WBA-jem, pa za sedem točk.

Nepričakovan poraz je zabeležil Tottenham, ki tako počasi izgublja bitko z Liverpoolom za peto mesto na prvenstveni lestvici. Slednje prinaša uvrstitev v skupinski del lige Europa, šesto pa le kvalifikacije za to drugorazredno evropsko tekmovanje.

STOKE CITY - TOTTENHAM 3:0 (2:0)
1:0 Adam (21), 2:0 N'Zonzi (32), 3:0 Diouf (86)

CRYSTAL PALACE - MANCHESTER UNITED 1:2 (0:1)
0:1 Mata (19), 1:1 Puncheon (57), 1:2 Fellaini (78)

MANCHESTER CITY - QPR 6:0 (2:0)
1:0 Agüero (4), 2:0 Kolarov (32), 3:0 Agüero (50), 4:0 Agüero (65, enajstmetrovka), 5:0 Milner (70), 6:0 Silva (87)

CHELSEA - LIVERPOOL 1:1 (1:1)
1:0 Terry (5), 1:1 Gerrard (44)