10.05.2015 22:45:54

Serie A: Fiorentina na krilih Iličića do 15. zmage

V Italiji je prvak že znan, zato je pa toliko bolj zanimiv boj za mesta, ki prinašajo igranje v ligi prvakov.

Nedeljski spored se je začel z veronskim mestnim derbijem, v katerem sta si Chievo in Verona razdelila točki.

Tekmeca sta se razšla z izidom 2:2, vsi zadetki pa so bili doseženi v prvem polčasu. V udarni enajsterici domačega moštva sta nastopila Boštjan Cesar in Valter Birsa. Prvi je na igrišču ostal do zadnjega sodnikovega žvižga in malo pred koncem srečanja prejel rumeni karton, drugi je igro zapustil v 59. minuti.

Cesena, za katerega igra Slovenec Luka Krajnc, je po današnjem porazu z 2:3 proti Sassuolu Dejana Lazarevića izpadel iz serie A. Krajnc je odigral celotno tekmo, Lazarević pa je bil na klopi.

Cesena bi morala premagati Sassuolo in upati, da Atalanta ne premaga Palerma, da bi ohranila možnosti za obstanek. Sassuolo si je z zmago zagotovil obstanek, Atalanta pa je premagala Palermo Siniše Anđelkovića. Slednji ni imel ravno najboljšega dne, saj je v 17. minuti dosegel avtogol, v 34. minuti pa ga je domači trener posedel na klop za rezerve.

Svoj šov pa je v Empoliju prikazal Josip Iličić, ki je z dvema zadetkoma Fiorentino vodil do 15. zmage v letošnji sezoni italijanskega prvenstva. Nekdanji član Maribora je načel domačo mrežo, v 68. pa prispeval še drugi zadetek, s katerim je bila usoda Empolija zapečatena.

Zmage se je je veselil še en slovenski reprezentant, in sicer Samir Handanović, ki brani barve Interja. Slednji je bil na težkem gostovanju z 2:1 boljši od Lazia, gostom pa so delo nekoliko olajšali kar domačini sami, ki so si prislužili kar dve izključitvi.

POGBA SE JE VRNIL Z ZADETKOM
V soboto sta se merili vodilni ekipi. Novopečeni prvak Juventus je remiziral s Cagliarijem (1:1), domače pa verjetno še posebej veseli dejstvo, da se je po poškodbi vrnil Paul Pogba in za nameček dosegel edini zadetek za moštvo iz Torina.

831-12-13-pogba re
Na drugem obračunu sta se merila Milan in Roma, ki pa sta se razšla s presenetljivo zmago nekdanjega evropskega velikana. Poraz je bil za sinove volkulje še toliko bolj boleč, ker se borijo za ligo prvakov. V nedeljo bi jih lahko mestni tekmec Lazio celo prehitel, Napoli pa z morebitno zmago močno približal.

Na Apeninskem polotoku neposredno v ligo prvakov vodita le dve mesti (torej poleg prvaka Juventusa še eno), ob tem še eno v kvalifikacije, četrto mesto pa prinaša tolažilno nagrado, ki si je v resnici nihče ne želi.

35. krog italijanskega prvenstva

JUVENTUS - CAGLIARI 1:1 (1:0)
1:0 Pogba (45), 1:1 Rossettini (85)

MILAN - ROMA 2:1 (1:0)
1:0 van Ginkel (40), 2:0 Destro (59), 2:1 Totti (73, enajstmetrovka)

CHIEVO - VERONA 2:2 (2:2)
1:0 Paloschi (9), 1:1 Gomez (20), 1:2 Toni (26), 2:2 Pellissier (40, enajstmetrovka)

CESENA - SASSUOLO 2:3 (2:0)
1:0 Defrel (15), 2:0 Brienza (29), 2:1 Zaza (48), 2:2 Taider (51), 2:3 Missiroli (69)

PALERMO - ATALANTA 2:3 (1:2)
0:1 Baselli (6), 0:2 Anđelković (17, avtogol), 1:2 Vazquez (43), 1:3 Gomez (51), 2:3 Rigoni (68)

UDINESE - SAMPDORIA 1:4 (0:1)
0:1 Soriano (25), 0:2 Soriano (62), 0:3 Acquah (80), 1:3 Di Natale (87, enajstmetrovka), 1:4 Duncan (89)

EMPOLI - FIORENTINA 2:3 (1:1)
0:1 Iličić (4), 1:1 Saponara (27), 1:2 Salah (57), 1:3 Iličić (68), 2:3 Mcedlidze (77)

PARMA - NAPOLI 2:2 (2:1)
1:0 Palladino (9), 1:1 Gabbiadini (28), 2:1 Jorquera (33), 2:2 Mertens (72)

LAZIO - INTER 1:2 (1:1)
1:0 Candreva (8), 1:1 Hernanes (26), 1:2 Hernanes (84)