11.12.2014 23:00:45

Liga Europa: Kampl navdušil, konec za Rijeko

Kevin Kampl in Alan bosta zapustila Salzburg. Se bosta skupaj preselila v Dortmund?
Red Bull Salzburg

V četrtek se za zadnje vstopnice v drugi krog tekmovanja merijo v ligi Europa, med njimi je kar nekaj slovenskih predstavnikov.

Tekma brez naboja je bila tudi pred Salzburgom, ki je bil že pred zadnjo tekmo že v šestnajstini finala in dokončno tudi na prvem mestu skupine D. Avstrijci v petih krogih niso izgubili niti enkrat, niz neporaženosti pa so ohranili še na tekmi z Astro. V nasprotju s pričakovanju je Kevin Kampl odigral celo tekmo in z dvema zadetkoma in dvema asistencama še enkrat več navdušil.

Samirja Handanovića ni bilo v kadru Interja, ta je že v izločilnih bojih, zato se je trener Roberto Mancini usmilil nekaterih zvezdnikov. Sarmi tako ni bilo treba na 6000 kilometrov dolgo pot do Bakuja, je pa Qarabagu celo tekmo, ki se je končala z izidom 0:0, celo tekmo odigral Rene Krhin

Beograjski Partizan je možnosti za napredovanje zapravil že pred zadnjimi 90 minutami, od Evrope pa se je poslovil z remijem brez zadetkov. Branko Ilić je na zelenici preživel celo tekmo.

Podaljšano in nenavadno tekmo so videli gledalci v Carigradu, kjer je dvoboj med Bešiktašem in Tottenhamom v prvem polčasu za 15 minut prekinila okvara razsvetljave. A Turki so luči usposobili hitreje kot Portugalci na nedavni tekmi lige prvakov med Sportingom in Mariborom, tekma pa je imela srečen konec za domače, saj so z golom Tosuna Cenka zmagali in prišli do prvega mesta v skupini. A tudi na zmago so morali še počakati, saj je že v sodnikovem dodatku razsvetljava spet "crknila" in spet je trajalo slabih 15 minut, preden so lahko nogometaši nadaljevali in vendarle končali maratonski dvoboj.

KONEC ZA RIJEKO
Rijeka slovenskega trenerja Matjaža Keka in nogometaša Mirala Samardžića (začel je v prvi postavi) ter Gorana Cvijanovića (v igro je vstopil v 71. minuti) je gostovala v Sevilli, kjer bi z morebitno zmago še ujela drugo mesto, na koncu pa so domači po golu Denisa Suareza že v 20. minuti dosegli minimalno zmago. Španci so bili tako drugi, prvi pa Feyenoord, ki je danes s 3:0 premagal Standard Liege, pri katerem Martin Milec ni dobil priložnosti.

Fiorentina, Jasmin Kurtić je tekmo začel, Josip Iličić pa je bil na klopi in je odigral drugi polčas, je zanjo nepomembno tekmo z Dinamom iz Minska izgubila z 1:2. Italijani so že pred zadnjim krogom osvojili prvo mesto skupine K, za Ruse pa je bila to šele prva zmaga.

6. krog lige EUropa

SKUPINA A
APOLLON – VILLARREAL 0:2 (0:2)
0:1 Moreno (35), 0:2 Vietto (40)

BORUSSIA M. – ZÜRICH 3:0 (1:0)
1:0 Herrmann (31), 2:0 Hrgota (59), 3:0 Hrgota (64)

1. Borussia M.      6  3  3  0  13:3  12
2. Villarreal       6  3  2  1  14:6  11
3. Zürich           6  2  1  3  10:14  7
4. Apollon Limasol  6  1  0  5   4:18  3

SKUPINA B
BRUGGE – HJK HELSINKI 2:1 (1:0)
1:0 Gedoz (28, enajstmetrovka), 1:1 Kandji (51), 2:1 Rafaelov (88)

FC KØBENHAVN – TORINO 1:5 (1:2)
1:0 Amartey (6), 1:1 Martinez (15), 1:2 Amauri (42, enajstmetrovka), 1:3 Martinez (47), 1:4 Darmian (49), 1:5 Gaston (53)

DINAMO Z. – CELTIC 4:3 (2:2)
1:0 Pjaca (14), 1:1 Commons (23), 1:2 Šćepović (30), 2:2 Pjaca (40), 3:2 Brozović (49), 4:2 Pjaca (50), 4:3 Pivarić (81, avtogol)

SALZBURG – ASTRA 5:1 (2:0)
1:0 Sabitzer (9), 2:0 Kampl (34), 3:0 Alan (46), 3:1 Florescu (51), 4:1 Alan (70), 5:1 Kampl (90)

1. Salzburg         6  5  1  0  21:8  16
2. Celtic           6  2  2  2  10:11  8
3. Dinamo Zagreb    6  2  0  4  12:13  6
4. Astra Giurgiu    6  1  1  4   6:14  4