08.12.2014 22:53:28

Premier liga: Van Persie junak tekme v Southamptonu

Angleški premierligaši bodo konec tega tedna in v začetku drugega odigrali tekme 15. kroga.

Pred današnjim uvodnim srečanjem 15. kroga angleškega prvenstva se je zdelo nemogoče, da bi Newcastle lahko Chelseaju prizadejal prvi letošnji poraz, toda natanko to se je zgodilo. Glavni "krivec" za uspeh je bil senegalski napadalec Papiss Cisse, ki je v drugem polčasu dvakrat zatresel mrežo gostov, v 83. minuti, ko so imeli gostitelji že igralca manj na igrišču, pa je na 2:1 znižal Didier Drogba.

Liverpoolu na Anfieldu ni uspelo streti odpora skromnega Sunderlanda. Arsenal pa je tokrat izgubil na gostovanju pri Stoku. Domačini so prek Croucha povedli v 25. sekundi dvoboja, do konca prvega polčasa pa je bilo že 3:0. V drugem delu igre so se topničarji sicer približali na zadetek razlike, več pa jim ni uspelo.

Chelseajev spodrsljaj je znal izkoristiti Manchester City. Sinjemodri so se z minimalno zmago nad Evertonom Londončanom zdaj približali na tri točke.

V ponedeljek je bila na sporedu poslastica kroga, ko sta se pomerila Southampton in Manchester United. Rdeči vragi so po skromnem začetku sezone ujeli pravi ritem in na gostovanju zabeležili še peto zaporedno zmago. Junak tekme je bil Nizozemec Robin van Persie, ki je bil strelec obeh zadetkov za Manchester United.

15. krog angleškega prvenstva

NEWCASTLE - CHELSEA 2:0 (0:0)
1:0 Cisse (58), 2:0 Cisse (79), 2:1 Drogba (83)

HULL - WBA 0:0

LIVERPOOL - SUNDERLAND 0:0

QPR - BURNLEY 2:0 (0:0)
1:0 Fer (51), 2:0 Austin (74)

STOKE - ARSENAL 3:2 (3:0)
1:0 Crouch (1), 2:0 Krkić (35), 3:0 Walters (45), 3:1 Cazorla (68, enajstmetrovka), 3:2 Ramsey (70)

TOTTENHAM - CRYSTAL PALACE 0:0

MANCHESTER CITY - EVERTON 1:0 (1:0)
1:0 Toure (24, enajstmetrovka)

WEST HAM - SWANSEA 3:1 (1:1)
0:1 Bony (19), 1:1 Carroll (41), 2:1 Carroll (66), 3:1 Sakho (87)

ASTON VILLA - LEICESTER 2:1 (1:1)
0:1 Ulloa (13), 1:1 Clark (17), 2:1 Hutton (71)

SOUTHAMPTON - MANCHESTER UNITED 1:2 (1:1)
0:1 van Persie (12), 1:1 Pelle (31), 1:2 van Persie (71)