08.12.2014 22:50:36

Serie A: Chievo v varnih vodah

Štirinajsti krog italijanskega prvenstva se je začel že v petek v Firencah, kjer je pri Fiorentini gostoval vodilni Juventus.

Petkov termin je v Italiji bolj kot ne izjema, s tem pa želijo svojemu serijskemu prvaku Juventusu omogočiti čim boljše priprave na ključen nastop v zadnjem krogu skupinskega dela lige prvakov.

Stara dama bo v torek gostila madridski Atletico, v petek pa je v vlogi vodilne ekipe serie A gostovala v Firencah, kjer je bila pred njo zahtevna ligaška preizkušnja, ki bi ji po splošni oceni v sobotnem terminu pobrala preveč moči.

viola re

Juventus, ki je imel po 13. krogih na vrhu lestvice tri točke prednosti pred Romo, si proti Fiorentini ni želel privoščiti spodrsljaja. Na koncu se je dvoboj končal brez zmagovalca in brez zadetkov. Od slovenskega dvojca pri vijoličastih je nekaj drobtinic dobil le Jasmin Kurtić, ki je v igro vstopil v 85. minuti. Josip Iličić je dvoboj spremljal s klopi.

ROMA NI IZKORISTILA SPODRSLJAJA STARE DAME
Spodrsljaja Torinčanov pa niso izkoristili pri Romi. Sinovi volkulje so gostili Sassuolo in bili celo na pragu poraza. Za goste je v prvem polčasu v razmaku treh minut dvakrat zadel Zaza. Na začetku drugega dela igre so domačini celo ostali brez izključenega De Rossija, a so z dvojčkom Ljajića vseeno uspeli izenačiti. Zadnji zadetek na tekmi je padel v drugi minuti sodnikovega dodatka.

ljajic re

V drugi sobotni tekmi je do točke v Torinu prišel Palermo, za katerega je vseh 90 minut igral Siniša Anđelković. Gostje so sicer dvakrat vodili, a so jih domačini obakrat uspeli ujeti.

V nedeljo je Luka Krajnc s Ceseno gostoval pri Atalanti. Gostje so v 43. minuti povedli že z 2:0, a nato vseeno izgubili. Modro-črni so namreč ob koncu prvega dela prepolovili svoj zaostanek, v uvodnih sedmih minutah drugega polčasa pa zadeli še dvakrat in postavili končni rezultat 3:2. Krajnca ni bilo v postavi gostov.

Sklepno dejanje tega dne je pripadlo Interju in Udineseju. Bolj veseli so bili črno-beli, ki so na San Siru slavili z 2:1 in zagrenili življenje novemu trenerju modro-črnih Robertu Manciniju. Domača vrata je branil Samir Handanović, Rene Krhin pa je poraz svojih soigralcev spremljal s klopi.

CHIEVO DO ZMAGE V GOSTEH
Slovenska trojica v dresu Chieva, Boštjan Cesar, Dejan Lazarević in Valter Birsa, je zlata vredne točke iskala danes v Cagliariju in jih tudi našla. Gostje so slavili z 2:0, vseh 90 minut je odigral le Cesar, Birsa je zelenico zapustil v 69. minuti, Lazarević pa je obračun spremljal s klopi za rezervne igralce.

14. krog italijanskega prvenstva

FIORENTINA - JUVENTUS 0:0

ROMA - SASSUOLO 2:2 (0:2)
0:1 Zaza (15), 0:2 Zaza (18), 1:2 Ljajić (78, enajstmetrovka), 2:2 Ljajić (90+2)

TORINO - PALERMO 2:2 (1:2)
0:1 Rigoni (16), 1:1 Martinez (35), 1:2 Dybala (43), 2:2 Glik (63)

NAPOLI - EMPOLI 2:2 (0:1)
0:1 Verdi (19), 0:2 Rugani (53), 1:2 Zapata (67), 2:2 de Guzman (72)

ATALANTA - CESENA 3:2 (1:2)
0:1 Defrel (31), 0:2 Defrel (43), 1:2 Benalouane (45+1), 2:2 Stendardo (50), 3:2 Moralez (52)

GENOA - MILAN 1:0 (1:0)
1:0 Antonelli (32)

PARMA - LAZIO 1:2 (1:1)
1:0 Palladino (45), 1:1 Mauri (45+3), 1:2 Anderson (59)

INTER - UDINESE 1:2 (1:0)
1:0 Icardi (44), 1:1 Fernandes (60), 1:2 Thereau (71)

CAGLIARI - CHIEVO 0:2 (0:2)
0:1 Meggiorini (4), 0:2 Paloschi (9)

VERONA - SAMPDORIA 1:3 (1:1)
0:1 Eder (28, enajstmetrovka), 1:1 Toni (37), 1:2 Okaka (57), 1:3 Gabbiadini (62)