08.10.2014 20:54:54

Liga prvakinj: Italijanke premočne

Nogometašice Pomurja so se ob 15-letnici kluba uvrstile v ligo prvakinj, kjer jim je žreb za nasprotnice namenil italijansko ekipo Torres.

Beltinčanke so podprvakinje iz naše zahodne soseščine gostile v Lendavi in izgubile z 2:4 (0:2). Nasprotnice, ki držijo tretje mesto na Uefini jakostni lestvici, so si tako priigrale lepo izhodišče pred povratnim srečanjem, ki bo 15. oktobra na Sardiniji.

Pred 1300 gledalci so gostje že po prvem polčasu vodile z 2:0. Domačo mrežo je v 15. minuti načela Paula Serrano, po pol ure pa je vodstvo gostij podvojila Romina Pinna.

Slovenske prvakinje so v drugem delu igre pokazale povsem drug obraz. Po osmih minutah je Mateja Zver s silovitim strelom z dvajsetih metrov znižala na 1:2, le dve minuti pozneje pa je izenačila Manja Rogan, ki je zadela s strelom neposredno iz kota. Izid 2:2 je na semaforju zdržal 14 minut, ko so spet povedle Italijanke, tokrat se je med strelke vpisala Joana Flaviano, končni izid je dve minuti pred koncem postavila Veronica Maglia.