12.10.2014 18:37:53

Krka razmetala Metalac

KMA

V 3. krogu lige ABA so košarkarji Krke vpisali še tretjo zmago.

Slovenski državni prvak se je na svojem parketu dobesedno poigral z Metalcem, ki ga je odpravil z 89:59 (16:19, 36:28, 66:50). Pri zmagovalcih je največ točk dosegel Malcolm Armstead - sedemnajst.

Tekma je bila zanimiva predvsem v prvem polčasu. Dolenjci so dobro začeli, povedli s 7:4, nato pa novincem v ligi dovolili delni izid 9:0 in vodstvo za šest točk. Predvsem po zaslugi dveh Armsteadovih trojk se je prednost gostov hitro stopila. Krkaši so nadaljevali z učinkovito igro in že pred polčasom povedli s 36:25.

armstead
KMA

Ko se je po odmoru razigral še Mirko Mulalić, v tretjem delu je dosegel 12 točk, je razlika narasla na + 16 (64:48). Ko je Alexis Wangmene šest minut in pol pred koncem povišal na 74:52, je bilo jasno, da bodo gostitelji vknjižili nov par točk, saj košarkarji iz Valjeva nikakor niso bili pri metu, kar so gostitelji izkoristili za visoko vodstvo. Na ta način se je prednost povzpela celo na več kot 30 točk (87:54).

"Vse skupaj nam je steklo v drugi četrtini, ko smo dobro zaigrali v obrambi in prejeli le devet točk. V garderobi smo se zmenili, da moramo v drugem polčasu s tem nadaljevati, imeli smo tudi dober skok in zasluženo smo zmagali," je po tekmi povedal Nebojša Joksimović.

Slovenski prvaki bodo prihodnjo soboto v 4. krogu gostovali pri Igokei, ki v novi sezoni še ni zabeležila zmage.

Novomeščani na lestvici držijo drugo mesto, v vodstvu je Crvena zvezda.

Krka - Metalac 89:59 (16:19, 36:28, 66:50)

Novo mesto - dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1200, sodniki: Obradović, Vojinović, Radojković.
KRKA: Rojc 6 (3:6), Wangmene 15 (3:3), Armstead 17 (0:1), Mulalić 14 (1:3), Joksimović 10 (1:2), Booker 10 (2:2), Polutak 2, Hukić 10 (2:2), Zatezić 3, Ritlop 2.
METALAC: Malešević 10 (1:2), Radenković 1 (1:2), Bakić 9 (3:4), Kutlešić 4, Otašević 9 (1:2), Majstrović 10 (2:4), Josilo 7 (0:2), Tomašević 2, Ljubičić 7.
Prosti meti: Krka 12:19, Metalac 8:16.
Met za tri točke: Krka 11:23 (Armstead in Mulalić po 3, Booker 2, Rojc, Joksimović, Zatezić po 1), Metalac 5:29 (Otašević 2, Malašević, Josilo in Ljubičić po 1).
Osebne napake: Krka 19, Metalac 22.