01.04.2015 08:31:27

Gap znižal zaostanek

vszi

Včeraj so v finalu lige Magnus hokejisti Gapa in Epinala odigrali peto tekmo.

Na tej so na domači ledeni ploskvi zmagali igralci Gapa Boštjana Goličiča in v seriji proti Epinalu, kjer igrajo Andrej Hočevar, Anže Kuralt, Ken Ograjenšek in Gašpr Sušanj, zaostanek znižali na 2:3. Šesta tekma je na sporedu v petek, ko bo ta potekala v Epinalu.

Gap je v torek slavil s 3:1. Prvi zadetek so sicer dosegli gostje, a je Gap le sekundo do konca druge tretjine izenačil, pri tem zadetku je Goličič podal.

Odločilna je bila tako tretja tretjina oziroma zadnjih devet minut, ko so domači dosegli dva zadetka, zadnjega v power playu.

Pri gostih je Hočevar obranil kar 39 oziroma 93 odstotkov strelov. Kuralt pa je moral enkrat na klop za kaznovane, na koncu tekme pa si je prislužil kazen 5+20.