STA/gv
28.08.2014 14:54:13

Trstenjakova do bronastega odličja

Arsen Perić

Slovenska judoistka Tina Trstenjak je na svetovnem prvenstvu v Čeljabinsku osvojila tretje mesto v kategoriji do 63 kilogramov.

Trstenjakova je danes med 41 borkami najprej premagala Američanko Hannah Martin, nato pa še Švedinjo Mio Hermansson. V četrtfinalu je klonila proti Izraelki Yarden Gerbi, v repasažu pa je z vzvodom ugnala Martyno Trajdos. Od Nemke je bila boljša še na četrtem medsebojnem dvoboju. Varovanka Urške Žolnir je v nadaljevanju ugnala še izkušeno 32-letna Francozinjo Anne-Laure Bellard.

V petek bo kot zadnja med posameznicami nastopila še Ana Velenšek, ki se bo najprej med borkami do 78 kg pomerila proti zmagovalki dvoboja med Francozinjo Lucie Louette Kanning in Poljakinjo Dario Pogorzelec.

V soboto bo za slovensko ekipo prost dan, saj nima predstavnikov v najtežjih kategorijah, znova pa bodo slovenski borci dejavni v nedeljo, ko čaka tako judoistke kot tudi judoiste še ekipna preizkušnja.