Miha Andolšek
10.12.2014 21:51:24

Želele so medaljo, a Hrvatice se poslavljajo že po dveh tekmah

Henk Seppen

Pri naših južnih in vzhodnih sosedih poteka evropsko prvenstvo za ženske, kot prve pa se že po dveh krogih v nasprotju z vsemi pričakovanji poslavljajo ravno gostiteljice Hrvatice.

Najboljša hrvaška generacija, ki nikoli ni naredila velikega rezultata, je tudi tokrat pogrnila na celi črti. Po Švedinjah so našim južnim sosedam mero sinoči vzele še Nemke (24:26), pomagalo ni niti trinajst golov Andree Penezić in že po vsega dveh tekmah je za dekleta v kockastem prvenstva konec. Kdo bi si mislil.

Nič boljše je včeraj niso odnesle niti njihove sosede Srbkinje. Na prvenstvo so prišle polne optimizma, ne nazadnje gre za aktualne svetovne podprvakinje, pa čeprav je prva violina Andrea Lekić bolj kot ne le za silo pokrpana. A podobno kot njihovi moški kolegi so tudi Srbkinje na domačem terenu, pred domačimi navijači neka povsem druga ekipa kot v tujini. Kar so si privoščile v prvem polčasu včerajšnje tekme s Francijo, ne spada na evropska prvenstva. Morda na SP, kamor sem in tja zaidejo tudi kakšni eksoti. V uvodnih tridesetih minutah so zabile vsega 3 gole. Z besedo tri.

Nemoč bi bil še najboljši opis, vratarka Katarina Tomašević pa je našla še drugo besedo. Sramota. "Komentar? Nimam komentarja. Po tako sramotni predstavi ne verjamem, da se bomo sploh prebile v drugi krog. Ne vem, kaj reči, enostavno povedano sram me je. Ne vem, kaj se je zgodilo." A njim za razliko od Hrvatic ostaja še popravni izpit, Slovaška bo tista zadnja rešilna bilka.