muk
20.12.2014 21:00:31

Gorenje blizu drugemu, Trimo pa četrtemu mestu

Za rokometaši v elitni slovenski ligi je še zadnji krog v tem koledarskem letu.

Zanimivih dvobojev za slovo od 2014 ni manjkalo. Najvidnejši obračun kroga je bil v Mariboru, v štajerski prestolnici sta se namreč udarila dva pretendenta za naslov prvaka, navkljub odsotnosti Nika Medveda in Mitje Nosana pa so derbi dobili Velenjčani.

"Ose" so bile vseskozi v vodstvu. V prvi polovici tekme so si Velenjčani najvišjo prednost priigrali v 28. minuti, ko povedli s šestimi goli prednosti (21:15), a so gostitelji v izdihljajih prvega dela naredili delni izid 3:0. V prvi polovici drugega polčasa so se še bolj enakovredno zoperstavili favoriziranim gostom in jih v 40. minuti skorajda ujeli (24:25), napetost se je stopnjevala, vrhunec pa dosegla, ko sta si v lase skočila Igor Žabič in Senjamin Burić. Po krajši prekinitvi so gostje znova stopili na plin, med 44. in 50. minuto naredili delni izid 7:1 in povišali na 32:25 ter navkljub neprepričljivi predstavi v končnici, ko so trmasti domačini znižali na 31:33, tokrat za razliko od kakšnih prejšnjih medsebojnih dvobojev ni bilo ne drame ne preobrata.

"V igri smo nihali, kar je za takšen derbi normalno. Če si silno želiš zmagati, narediš tudi nekaj napak in glede na to, da smo še mlada ekipa, je to nekaj povsem normalnega," pravi Senjamin Burić, ki je bil z devetimi goli prvi strelec tekme in ki, tako kot še številni soigralci, še ni pozabil tiste marčevske tekme. "Da, še predobro se spomnimo tiste tekme. Če bi takrat tukaj zmagali, bi bilo prvenstvo naše, zato je današnja zmaga še toliko slajša."

FERKULJ JUNAK V TREBNJEM
Trebanjski rokometaši so po zmagoslavju nad Ribničani naredili pomemben korak k četrtemu mestu v državnemu prvenstvu, zadnjemu, ki prinaša nastop v končnici za prvaka, po petnajstih odigranih tekmah pa odhajajo na zimski odmor z velikimi štirimi točkami prednosti pred tekmeci iz dežele suhe robe.

Obračun v Trebnjem je bil zelo razburljiv in negotov do zadnjega sodniškega žvižga. V prvem polčasu so prevladovali izbranci domačega trenerja Romana Šavriča in tik pred koncem povedli s 15:11, v nadaljevanju pa so se Ribničani vrnili v igro. Hitro so jih ujeli in izenačili na 18:18, v nadaljevanju pa se je tehtnica zmage nagibala na eno in drugo stran.

Gosti so slabi dve minuti po golu Jana Grebenca izenačili izid na 24:24, za gostitelje pa je zmagoviti gol sedem sekund pred koncem dosegel Jaka Ferkulj. ”Izredno težka tekma za nas, saj nismo bili kompletni. A vseeno smo pustili srce na igrišču in na koncu zmagali. Iskrene čestitke tudi gostom za korektno tekmo, tako na igrišču kot tudi na tribuni. Slovenski rokomet izgublja, ker nima več podobnih tekem. Tekmo bi lahko tudi izgubili, pa smo jo za razliko od tekme v Mariboru tokrat dobili. Čestitke fantom in našim navijačem na izredni borbenosti in podpori,” je po tekmi dejal trener domačih Roman Šavrič.

Državno prvenstvo se bo zavoljo svetovnega prvenstva v Katarju nadaljevalo februarja prihodnje leto.

Izola - Krško 35:25 (15:10)

Izola - Športna dvorana. 100 gledalcev. Sodnika: Kavalar in Teršek.
IZOLA: Gregorič (2 obrambi), Vončina (15 obramb), Kević, Jurič 3, Madžarević 1 (1), Batić, Božič 9 (1), Zorič-Stepančič 2, Gomezelj, Čosić 6, Vuković 9, Velkavrh 1 (1), Matjaševič 4. Trener: Borut Hren.
KRŠKO: Žitnik (8 obramb), Polutnik (4 obrambe), Dragan 3 (2), Zorić, Rozman 4 (1), Dular 2, Ban 1, Sobotič 5, Kodrič 3 (1), Kastelic 2, Sikošek-Pelko 1, Hriberšek, Sendelbah 3, Zoran 1. Trener: Gašper Kovač.
Sedemmetrovke: Izola 4 (3), Krško 6 (4).
Izključitve: Izola 6, Krško 4 minute.

Maribor Branik - Gorenje 31:36 (18:21)

Maribor - Dvorana Tabor. 1200 gledalcev. Sodnika: Cvetko in Žibret.
MARIBOR BRANIK: Škalički, Taletovič (9 obramb), Čudič; Cingesar 7, Žmavc, Kaleb 3 (1), Špelić 4, Jamnik 1, Poklar 3, Sok 3 (1), Fidel 3, Žabič 2, Verdinek 1, Mišković 3, Mlakar 1. Trener: Boris Denić.
GORENJE: B. Burić (1 obramba), Ferlin (14 obramb), Zaponšek; Božović 1, Cehte, S. Burić 9, Szyba 3, Skube 8, Golčar, Šoštarič 8, Kleč, Dobelšek, Gams 2, Zaponšek, Nosan, Dujmovič 5, Bećiri. Trener: Ivan Vajdl.
Sedemmetrovke: Maribor 4 (2), Gorenje -.
Izključitve: Maribor 8, Gorenje 8 minut.

Krka - Sviš 30:24 (17:11)

Novo mesto - Dvorana Marof. 300 gledalcev. Sodnika: Klančar in Kočevar.
KRKA: Štangelj, Božič (13 obramb), Jurečič 4, Lavrič 1, Didovič 2, Okleščen 2, Bevec 1, Rojc 6, Jakše 2, Rašo, Smolnik 6 (5), Furdi, Cvikl 4, Potić, Adamčič 1, Klobčar 1. Trener: Mirko Skoko.
SVIŠ: Pekeč (1 obramba), Slapničar (10 obramb), Tekavec, Nered 3, Bregar, Marušič 3, Zavodnik 1, Hrovat, S. Stopar 2, Pekolj 2, Kalabić 6, Marinčič 1, Kristan, G. Stopar 3, Bučar 2. Trener: Miloš Aksentijević.
Sedemmetrovke: Krka 6 (5), Sviš 1 (0).
Izključitve: Krka 20, Sviš 14 minut.
Rdeča kartona: Lavrič (35.), Smolnik (54./oba Krka).

Trimo - Ribnica 25:24 (16:12)

Trebnje - Dvorana OŠ. 350 gledalcev. Sodnika: Lah in Sok.
TRIMO: Jelovčan, Brana (7 obramb), Urbič, Femec, Radelj 5, Križman, Skol 4 (1), Kotar, Sušin 2, Željko, Udovič 2, Sašek 3, Ferkulj 5, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 3. Trener: Roman Šavrič.
RIBNICA: Klarič (1 obramba), Perovšek (7 obramb), Leban 3 (2), Fink 3, Atanasov, Pahulje, Grebenc 7, Henigman 3, Nosan, Andoljšek, Pucelj 1, Skušek 1, Batinič 3, Markovič 3, Košmrlj. Trener: Robert Beguš.
Sedemmetrovke: Trimo 1 (1), Ribnica 2 (2).
Izključitve: Trimo 4, Ribnica 8 minut.

Celje PL - Slovan 47:30 (18:11)

Celje - Dvorana Zlatorog. 414 gledalcev. Sodnika: Šebek in Colner.
CELJE PL: Lesjak (3 obrambe), Skok (5 obramb); Blagotinšek 6, Ivić 5, Žuran 2, Janc 8, Razgor 6 (3), Marguč 1, Malus 1 (1), Poteko, Miklavčič 3, Slišković 5, Zarabec 2, Kodrin 5, Pešić, Žvižej 3. Trener: Branko Tamše.
SLOVAN: Nunčič (7 obramb), Selakovič (4 obrambe); Prevolnik 5, Matajič, Grojzdek 4, Marinček, Kete 4, Stojnič 1, Erak, Topolovec 3, Kovačič 2, Matajič 3 (2), Planinc 3, Sankovič 3, Cvetko 1. Trener: Boštjan Ficko.
Sedemmetrovke: Celje 4 (4), Slovan 3 (2).
Izključitve: Celje 6, Slovan 8 minut.

Ormož - Slovenj Gradec 33:23 (17:9)

Ormož - Dvorana na Hardeku. 200 gledalcev. Sodnika: Deržek in Nahtigal.
ORMOŽ: Šutalo (2 obrambi), Balent (13 obramb); Kolmančič 1, Grizolt, Radujković 3, Bogadi 4, Rajšp 2, Kosi 1, Čudič 8 (5), Topolovec, Veselko 1, Levak 2, Petrovič 1, Mesarić 5, Gregorc 2, Kocbek 3. Trener: Saša Prapotnik.
SLOVENJ GRADEC: Ošlovnik (3 obrambe), Kašnik (2 obrambi), Humek (8 obramb); Šavc 2, Voršič 2, Zbičajnik 1, Čivčič 1, Ovniček 1, Doberšek 2, Levc 2, Kobolt 4, Krevs, Poklič 4 (1), Štumpfl 4. Trener: Sebastjan Sovič.
Sedemmetrovke: Ormož 7 (5); Slovenj Gradec 1 (1).
Izključitve: Ormož 8, Slovenj Gradec 6 minut.

Sevnica - Loka 27:27 (12:16)

Sevnica - Dvorana OŠ. 150 gledalcev. Sodnika: Smolko in Brecelj.
SEVNICA: Brglez (8 obramb), Gerčar (1 obramba), Krnc, Djurdjević 10 (6), Brglez, Cigler, Gorenjak 1, Novšak, Kuhar, Brilej 9 (2), Bezgovšek, Gjerek 4, Pernovšek, Suholežnik 1, Mrgole, Fižuleto 2. Trener: Iztok Godec.
LOKA: Panjtar (3 obrambe), A. Vrbinc (8 obramb), M. Vrbinc 2, Rakovec, Šibanc 6, Lapajne 9 (4), Kavčič, Štremfelj, Korošec, Čebron, Cingesar, Bradeško 3, Dolenec 3, Rant 1, Rebič, Setnikar 3. Trener: Robert Bradeško.
Sedemmetrovke: Sevnica 10 (8), Loka 7 (4).
Izključitve: Sevnica 22, Loka 14 minut.
Rdeč karton: Djurdjević (55./Sevnica).