ru
13.12.2014 21:14:39

1. NLB Leasing liga: Poden resnično neugoden

rk krka

Druga polovica rednega dela prvenstva se je začela s petkovima tekmama v Velenju in Ljubljani.

Gorenje se je v Rdeči dvorani poigraval s sosedi iz Slovenj Gradca. Bila je to igra mačke z mišjo, oslabljeni ježki so korak držali le do sredine prvega dela, potem pa so se ose razletele po terenu in že ob odhodu na odmor ni bilo več dvomov o končnem zmagovalcu.

Bolj zanimivo je bilo na Kodeljevem, kjer je v dvoboju sredine lestvice Krka zasluženo vknjižila dve točki. Eden od odločilnih trenutkov srečanja se je pripetil že v 11. minuti, ko je moral prvi strelec domačih Tim Bogdanič-Jenko z razbito arkado na urgenco, brez levičarja v zunanji liniji pa se domači nikakor niso znašli. Kar sedemnajst minut niso zatresli gostujoče mreže, po tako dolgem strelskem mrku pa seveda ni bilo več vrnitve nazaj in točke so odplavale po Krki. Pri gostih je z devetimi goli blestel Žiga Smolnik.

Ribničani so se dolgo časa mučili s tekmeci z Obale, na koncu pa vendarle osvojili obe točki in z deveto zmago zadržali peto mesto v državnem prvenstvu. Tekma je bila vseskozi izenačena, številčno "podhranjeni" Primorci, ki so v deželo suhe robe pripotovali zgolj z desetimi igralci, so si na začetku drugega polčasa priigrali dva gola prednosti (13:11). Gostitelji so kar nekaj časa potrebovali, da so strnili svoje vrste, po njihovem vodstvu s 17:16 pa si vse do konca zanimive tekme niso več privoščili rezultatskega primanjkljaj.

PODEN RESNIČNO NEUGODEN

Celjani tudi po gostovanju na Gorenjskem ostajajo neporaženi v državnem prvenstvu. V škofjeloški dvorani Poden so dosegli štirinajsto zmago v nizu in zadržali dve točki prednosti pred najbližjimi zasledovalci iz Velenja, gostitelji pa so doživeli osmi poraz. Izbranci gostujočega trenerja Branka Tamšeta so šele v drugi polovici dokončno zlomili odpor gostiteljev, ki jih je spodbujalo 450 gledalcev. V prvem polčasu so jim Gorenjci z bojevito predstavo dokaj dobro kljubovali, v drugem pa jim zavoljo pomanjkljivosti v kakovosti in izkušnjah enostavno niso več mogli slediti. Celjani so hitro povedli s 25:17, lepo zalogo v zadetkih pa nato zadržali do konca dvoboja.

Pri slovenskih prvakih sta bila strelsko najbolj učinkovita Ivan Slišković s sedmimi in Miha Zarabec s šestimi zadetki, v domači je Januš Lapajne dosegel enajst golov.

Gorenje - Slovenj Gradec 38:15 (20:9)

Velenje – Rdeča dvorana. 500 gledalcev. Sodnika: Backović in Begić.
GORENJE: B. Burić (6 obramb), Ferlin (5 obramb), Zaponšek (8 obramb), Cehte 3, Božović 5 (2), Medved 3, S. Burić 2, Szyba 2, Skube 2, Špende, Golčar 4, Šoštarič 5, Kleč 7, Dobelšek 1, Gams 2, Dujmovič 2. Trener: Ivan Vajdl.
SLOVENJ GRADEC 2011: Humek, Ošlovnik (4 obrambe), Kašnik (2 obrambi); Voršič 1, Zbičajnik 2, Čivčič 1, Doberšek 3, G. Levc, Kresnik, Štefanič 2, Kobold, Poklič 2, Legnar 1, Podstenšek 2, Štumpfl 1. Trener: Sebastjan Sovič.
Sedemmetrovke: Gorenje 3 (2), Slovenj Gradec 3 (3).
Izključitve: Gorenje 8, Slovenj Gradec 12 minut.

Slovan - Krka 19:26 (7:14)

Ljubljana – Dvorana Kodeljevo. 150 gledalcev. Sodnika: Matjaž Pirc in Marko Pirc.
SLOVAN: Nunčič (10 obramb), Selakovič (2 obrambe); Ži. Matajič 2, Grojzdek, Marinček, Bogdanič-Jenko 1, Berdajs, Kete 4, Stojnič, Erak, Krivic 1, Topolovec 1, Kovačič 4, Ža. Matajič, Planinc 4, Sankovič 2. Trener: Boštjan Ficko.
KRKA: Štangelj, Božič (11 obramb); Lavrič 1, Didovič, Okleščen 3, Bevec, Rojc, Pršina 1, Jakše 3 Rašo, Smolnik 9, Furdi, Cvikl 3, Potič 4, Adamčič, Klobčar 2. Trener: Mirko Skoko.
Sedemmetrovke: Slovan 5 (2), Krka 8 (7).
Izključitve: Slovan 12, Krka 8 minut.
Rdeči karton: Kovačič (60./Slovan).

Krško - Jeruzalem Ormož 25:33 (11:15)

Krško: Polutnik, Kozole, Zorič 1, Dragan 3 (1), Dular 1, Ban 3 (2), Rozman 1, Sobotič 7, Kodrič 1, Sikošek Peljko 1, Kastelic 1, Hriberšek 3 (1), Sendelbah 2, Bogovič, Zoran 1, Glogovšek.
Jeruzalem Ormož: Kuzmančič, Kavčič, Bogadi 3, Radujković 2, Čudič 11 (4), Gregorc 1, Veselko, Grizolt, Kocbek 2, Balent, Kosi, Mesarič 10, Levak 2, Petrovič, Rajšpl 2, Šutalo.
Sedemmetrovke: Krško 7 (4), Jeruzalem Ormož 4 (4).
Izključitve: Krško 8, Jeruzalem Ormož 10 minut.