31.08.2014 23:35:17

Proštovi še niso oddali točke

vszi

V nemški bundesligi je bila nedelja v znamenju derbija severa.

Osrednji dvoboj tretjega kroga bundeslige je bil v nabito polni O2 World Areni. Dvoboj Hamburga in Kiela bi bil sicer morda pred leti še bolj privlačen, a čeprav evropski prvaki iz leta 2013 po vseh težavah niso več to, kar so morda še leto, dve nazaj bili, je bil to zanimiv in prav do zadnje minute negotov derbi. Srdit boj, v katerem se ni umiralo v lepoti, domače pa je v igri dolgo držal vratar Johannes Bitter, ki je spustil roleto in na koncu zaustavil kar 22 strelov.

Zebre so že v prvem polčasu povedle s šestimi goli, a domačini se niso predali in štiri minute pred koncem je bil izid nazadnje izenačen. V razburljivi končnici je odgovornost v svojo levico prevzel Christian Sprenger, ki je slabe pol minute pred koncem zadel za 20:18 in zmaga je na koncu vendarle romala v Kiel. Pri domačih je bil poleg Bitterja razpoložen predvsem mladi francoski organizator igre Kentin Mahe (5 golov), za zebre, ki so po tistem šokantnem uvodnem porazu v Lemgu premagale Flenbsurg in zdaj še Hamburg,  je Marko Vujin zadel sedemkrat.

Po treh krogih imata tako poln izkupiček le še dve moštvi, prvi je kar malce presenetljivo Göppingen slovenskega reprezentančnega vratarja Primoža Prošta, drugi pa je pričakovano Rhein-Neckar Löwen.Prav slednji bo v petek sodeloval na prav posebnem dvoboju, na dnevu rokometa, "goldgas Tag des Handballs", ko bo padel rekord po obiskanosti tekem.