13.09.2024 20:06:18

Grosupeljčani do visoke zmage nad Dravo

Nogometaši Brinja iz Grosupljega so v 6. krogu 2. slovenske nogometne lige v gosteh visoko s 4:1 premagali Dravo Ptuj. Na drugi današnji tekmi je novomeška Krka z 1:0 premagali Ilirijo 1911.

Grosupeljčani so zabeležili tretjo letošnjo zmago in so z desetimi točkami trenutno peta ekipa drugoligaške druščine.

Goste je v 29. minuti v vodstvo popeljal Kan Kovač, v 41. je izenačil Ugo Coelho. Še pred odmorom so gostje spet povedli po avtogolu Angela Timoteja Reca. V drugem polčasu sta zmago potrdila Josip Marinić iz enajstmetrovke (60.) in Josip Ivan Zorica (86.).

Novomeščani so prišli do druge zmage. Edini zadetek je v 66. minuti dosegel Mark Gliha.

* Izidi, 6. krog:
- petek 13. september:
DRAVA PTUJ - BRINJE GROSUPLJE 1:4 (1:2)
* Mestni stadion Ptuj, gledalcev 120, sodniki: Novarlić, Holcman in Majcen.
* Strelci: 0:1 Kovač (29.), 1:1 Coelho (41.), 1:2 Rec (43./ag.), 1:3 Marinić (60./11,), 1:4 Zorica (86.).
* Drava Ptuj: Lampret (od 46. Vidic), Tassin, Vugrinec (od 77. Gole), Coelho (od 65, Erhatič), Žulj (od 61. Verbič), Rec, Horvat, Wirekoh (od 65. Damjanovič), Janežič, Lovenjak, Džankič.
* Brinje Grosuplje: Trobec, Zrnec (od 63. Turudija), Kene (od 72. Jovičević), J. Kovač (od 63. Jašaragič), Dergić, K. Kovač (od 72. Zorica), Matjaž (od 82. Klašnja), Matko, Trdin, Pušnik, Marinić.
* Rumeni kartoni: Coelho, Rec, Horvat.
* Rdeči karton: /.

KRKA - ILIRIJA 1911 1:0 (0:0)
* Stadion Portoval Novo mesto - igr. z UT, gledalcev 150, sodniki: Antič, Gornik in Krapež.
* Strelec: Gliha (66.).
* Krka: Čadež, Lipec, Žur, Medle (od 72. Nadarević), Kapun, Gliha (od 91. Šalja), Rorič, Bićanić, Borovnik, Kovačič (od 55. Fernandez Betriu), Pirc (od 55. Koprivnik).
* Ilirija 1911: Dermastija, Gutić, Čeh, Zulić (od 59. Stojnić), Kouassi (od 75. Nikolovski), Bartolj, Kres, Kepic, Gibson, Tomiček, Špreniak.
* Rumeni kartoni: Medle, Nadarević, Kapun; Špernjak, Kouassi, Bartolj.
* Rdeči karton: Čeh (78.).