29.08.2024 21:58:25

Tudi Celje v Evropi do zime! Takole so Riera in njegovi odpihnili Armence, potem ko so malce prestrašili navijače

Martin Metelko

Celje se je na povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij uvrstilo v glavni del konferenčne lige.

Celjani so iz Armenije prinesli poraz 0:1 in imeli veliko takih in drugačnih težav, vendar trener Albert Riera je napovedoval drugačno tekmo in jo tudi dostavil. Do konca prvega polčasa je Celje prišlo do vodstva 2:0 in imelo pri tem že od 10. minute igralca več - tako da so se že na tej točki stvari zdele precej odločene v korist slovenskih prvakov. No, ti so se v težave spravili z izključitvijo Kvesića takoj na začetku drugega dela in kmalu za tem še z enajstmetrovko za izenačenje v skupnem seštevku. Toda ta večer so bili predobri.

Ves čas so prevladovali v posesti, v akcijah, v priložnostih, v neštetih strelih, in ko so se navijači nekoliko prestrašili, se nogometaši niso. Umirili so se, preudarno nadaljevali in pritisnili na plin. Dva zadetka Kučysa sta že pred čisto končnico tekme poskrbela za mirnih, visokih, spokojnih in slavja vrednih 4:1. In za zgodovinsko celjsko evropsko jesen.