11.01.2015 10:14:33

Velikonja debitiral z visoko zmago

Etien Velikonja je debitiral v dresu Liersa, slednji je visoko premagal AZ Alkmaar.

Če se bo večina prvenstvenih tekem do konca sezone končalo tako, kot se je zadnja prijateljska tekma, potem Liersu ne bo hudega. Četa Slaviše Stojanovića je na pripravah na Portugalskem merila moči z uglednim nizozemskim prvoligašem AZ Alkmaarjem in ga visoko premagala. Belgijci so se veselili s 3:0, ob tem je zanimivo, da so vse tri zadetke dosegli že v prvem polčasu. Stojanović je bil po tekmi kakopak zadovoljen, premagati AZ pač ni kar tako, pa čeprav zgolj na prijateljski tekmi.

Svojo prvo tekmo v dresu Liersa je sicer odigral Etien Velikonja. Stojanović mu je priložnost ponudil v drugem polčasu, v igro ga je poslal na začetku slednjega. To torej pomeni, da se Primorec ni vpisal med strelce, saj so, kot rečeno, vsi goli padli že pred tem. Dodajmo, da se je Velikonja v pogovoru za uradno spletno stran predstavil navijačem Liersa, kaj je povedal v angleškem jeziku, pa si lahko ogledate v priloženem posnetku. Med drugim je dejal tudi to, da selitev iz Cardiffa v Lierse zanj ni korak nazaj v karieri.