eč
31.08.2014 16:27:41

Debitiral z zmago

Mladi slovenski nogometaš Žan Benedičič je odigral svojo prvo tekmo v Angliji.

Žan Benedičič je potreboval nekaj časa, da se znašel v Angliji, zdaj pa je vendarle dočakal to, po kar je prišel – minute na igrišču. Njegov novi klub Leeds United se je doma pomeril z Boltonom in zmagal z 1:0, kar je bilo šele njegovo drugo slavje v petem krogu druge angleške lige. Benedčič, ki ga je na Otok za eno leto posodil Milan, je tekmo začel na klopi za rezerve, v igro pa je nato prišel v 78. minuti, ko je zamenjal Danca Casperja Slotha. Ob njegovem prihodu na zelenico je že bil postavljen končni izid, v 17. minuti je za Leeds United zadel Stephen Warnock.

Kot zanimivost povejmo, da je Benedičič sicer že pred dnevi dobil novega trenerja. Kontroverzni lastnik kluba Massimo Cellino, ki je kot prvi mož Cagliarija odpustil več kot 30 strokovnjakov, je pokazal vrata Davu Hockadayu, slednji se je moral posloviti po vsega šestih tekmah.