27.03.2022 12:58:30

Besede, ki božajo DUŠO! Danski junak ERIKSEN po zadetku iz srca dejal: Spet sem se počutil kot ...

Nogometne reprezentance so v petek in soboto odigrale številne prijateljske tekme, med bolj odmevnimi pa je bil obračun Nizozemske in Danske. Tega je resda tudi po zaslugi dveh golov Stevena Bergwijna s 4:2 dobila zasedba v oranžnih dresih, toda pri Dancih je spet zaigral Christian Eriksen, prvič po zastoju srca na lanskem evropskem prvenstvu.

Ne le da je Eriksen - zdaj nogometaš Brentforda, ki je pozneje po omenjenem zastoju srca dejal, da je bil mrtev pet minut - po 287 dneh spet zaigral v dresu danske vrste, ampak je tudi dosegel drugi zadetek za Dance, in to vsega dve minuti po vstopu v igro.

"Spet sem se počutil kot nogometaš," je za nizozemsko televizijsko mrežo NOS dejal po tekmi, na kateri je zadel tudi okvir vrat. "Srečen sem, da sem nazaj. To, da sem dosegel gol, je le še dodatek k čudovitim občutkom," je dodal Eriksen, ki so ga navijači v Amsterdamu toplo sprejeli, saj je pet let igral za tamkajšnji Ajax.

Danci bodo v torek igrali še tekmo s Srbijo, tekmico Slovenije v ligi B letošnje lige narodov.