27.03.2022 00:51:03

KAPO DOL! Eriksen po 287 dneh spet zaigral za Dansko, ob prvem dotiku z žogo SE JE ZGODILO TOLE ... (video)

Po srčnem zastoju med tekmo na lanskem evropskem prvenstvu praktično nihče ni verjel, da bo še kdaj igral nogomet.

Danskemu nogometašu Christianu Eriksenu je hitro posredovanje soigralcev in zdravniške službe rešilo življenje. Danes pa na vso moč igra nogomet. Klubsko kariero nadaljuje na Otoku, pri Brentfordu, zdaj se je vrnil tudi v izbrano vrsto.

Na prijateljski tekmi v Amsterdamu je v igro vstopil na začetku drugega polčasa in ob prvem dotiku z žogo, potem ko je bil na igrišču manj kot dve minuti, dosegel zadetek. Stadion je bil na nogah, ovacije njemu v čast so se razlegale po tribunah celotne amsterdamske Arene. Ne pozabimo, danes 30-letni Eriksen je v članski nogomet vstopil prav v dresu Ajaxa.

Danska se je z zadetkom Eriksena vrnila v igro, saj je bil takrat rezultat le še 3:2 za domačo Nizozemsko, a je sredi drugega polčasa Steven Bergwijn dosegel še svoj drugi zadetek in dokončno odločil srečanje.

A osrednje ime prijateljskega dvoboja je bil brez dvoma Christian Eriksen.