12.04.2015 17:54:07

27. krog PLTS: "Derbi" začelja brez zmagovalca

Elitni slovenski klubi so opravili s 27. prvenstvenim krogom.

V nedeljo sta krog v Novem mestu zaključila tekmeca z začelja lestvice Krka in Radomlje. Obračun so bolje začeli gostje iz Radomelj, ki so v 12. minuti povedli po strelu z bele točke, še pred koncem prvega polčasa pa je končnih 1:1 postavil Žiga Kastrevec.

OLIMPIJA VSE BLIŽJE VODILNIM
Na prvem sobotnem obračunu so vodilni Mariborčani gostovali v Kopru. Vijoličasti so na Bonifiki zabeležili visoko zmago s 4:1, vse dvome o zmagovalcu pa so razblinili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 3:0. Pri zmagovalci se je med strelce dvakrat vpisal Dalibor Volaš, obakrat iz najstrožje kazni, po enkrat pa so bili uspešni še Damjan Bohar in Luka Zahović ter Miha Blažič za Koper. Gledalci so lahko videli tudi dva rdeča kartona, sredi prvega polčasa je moral predčasno pod prho David Adam, enaka usoda pa je v drugem delu igre doletela mariborskega nogometaša Petra Stojanovića.

nog-koper-maribor 8297 dw
Drago Wernig - TAKA

Domžalčani so tretji zaporedni derbi, naprej proti Mariboru, nato z lokalnim tekmecem Radomljami in danes v boju za Evropo z Olimpijo, začeli brez Dejana Milića, Zenija Husmanija, Aladina Šišića in Veljka Simića. Ljubljančani na drugi strani, ki so na prvem gostovanju ob Kamniški Bistrici osvojili točko, doma pa nato tri, pa so Domžale pripotovali samozavestni po dobrem nastopu v sredo proti Mariboru. In ta samozavest se jim je očitno obrestovala, saj so potrpežljivo čakali na svoje priložnosti, edini zadetek pa je z mojstrsko izvedenim prostim strelom dosegel Miha Zajc.

CELJANOM SPODLETELO NA DOMAČEM TERENU
Celjani
so v sosedskem obračunu znova ostali brez zmage, ne nazadnje so tudi v tej sezoni, v kateri so na lestvici precej pred Velenjčani, ob dveh neodločenih izidih doživeli še poraz. Velenjčani so bili sicer skozi večino tekme boljša ekipa, ki je grofom prizadejala četrti poraz v sezoni, a slednji ostajajo na tretjem mestu.

celje rudar gw 8
V petek ob 20. uri se se je začel še dvoboj Zavrča in Gorice. Medtem ko Haložani zanesljivo držijo peto mesto, so pod precej večjim pritiskom gostje, ki na lestvici zasedajo osmo mesto. Slednje kot zadnje zagotavlja prvoligaški status tudi za naslednjo sezono, pri osvajanju prepotrebnih točk pa so bili delno uspešni, saj so na gostovanju iztržili vsaj eno (0:0).

27. krog prve lige telekom slovenije

CELJE - RUDAR 1:3 (1:2)
0:1 Bolha (5), 1:1 Verbič (20), 1:2 Babić (33.), 1:3 Babić (47)
(napoved, poročilo)

ZAVRČ - GORICA 0:0

KOPER - MARIBOR 1:4 (0:3)
1:0 Volaš (25, enajstmetrovka), 2:0 Bohar (29), 0:3 Zahović (44), 0:4 Volaš (56, enajstmetrovka), 1:4 Blažič (90)

DOMŽALE - OLIMPIJA 0:1 (0:1)