rb
03.02.2015 16:03:57

Mariborčani remizirali s Poljaki

Drago Wernig - TAKA

Vijoličasti so se na prvi prijateljski tekmi v Beleku z Belchatowom razšli brez zmagovalca.

Mariborčani so odigrali šesto prijateljsko tekmo po začetku priprav in prvo v Turčiji. Uvodni nasprotnik v Beleku je bil poljski prvoligaš Belchatow, ki je po prvem delu prvenstva na devetem mestu na lestvici, slovenski prvaki prvič niso okusili slasti zmage.

A bili so na dobri poti. Po prvem polčasu so vodili z 2:0, v polno sta zadela Ndiaye (15. minuta) in Mendy (32.), v nadaljevanju pa so so v obrambi privoščili preveč napak, kar so tekmeci znali unovčiti za končnih 2:2, med strelce sta se vpisala Mak (52.) in Olszar (68.).

Ante Šimundža se je odločil za postavo Handanović (od 46. Cotman), Mejač (od 60. Stojanović), Šuler (od 53. Rajčević), Živko (od 46. Arghus), Janža (od 69. Viler), Sallalich (od 69. Bohar), Ndiaye (od 69. Dervišević), Filipović (od 60. Mertelj), Vršič (od 60. Ibraimi), Mendy (od 69. Tavares), Zahović (od 69. Volaš).

Jutri je na sporedu naslednja preizkušnja, na nasprotni strani bo beloruski prvak BATE Borisov.