03.05.2015 22:53:03

Primera divison: Netopirji lovijo tretje mesto

V španski primeri division je 35. krog potekal od petka do ponedeljka.

Uvodni obračun je bil na sporedu v petek v San Sebastianu, kjer je Real Sociedad s 3:0 premagal Levante. To je bila za gostitelje deseta zmaga v letošnji sezoni španskega prvenstva, na drugi strani pa je klub iz Valencie ostal brez nujno potrebnih točk, s katerimi bi se vsaj nekoliko oddaljil od mest, ki vodijo v drugo ligo.

Barcelona je v skladu z napovedmi zlahka opraviti z zadnjeuvrščeno Cordobo Reneja Krhina. Katalonci so do vrha napolnili mrežo domačinov in jim nasuli kar osem zadetkov.

Real se je odpravil na eno bolj neprijaznih gostovanj. Sevilla je namreč pred domačimi gledalci še posebej nabrušena, zanimiv pa je tudi podatek, da gre za edino ekipo, ki v letošnji sezoni na domačih tleh še ni okusila grenkobe poraza. A le do trenutka, ko je na zelenico stopil Cristiano Ronaldo, ki je v polno zadel trikrat. Do 79. minute se je zdelo, da bo beli balet brez večje drame tekmo pripeljal do konca, ko pa je Sevilla znižala na 2:3, se je začel juriš na izenačujoči zadetek in Sevilla je bila kar nekajkrat blizu tega, da bi Realu odščipnila vsaj točko. A po devetdesetih minutah so si lahko gostje vendarle oddahnili, njihov zaostanek za vodilno Barcelono še vedno znaša dve točki.

Remi brez zadetkov tretjeuvrščenega Atletica je v nedeljo pozno zvečer izkoristila Valencia, ki se je z novimi tremi točkami ekipi Jana Oblaka približala na tri točke zaostanka.

35. krog španskega prvenstva

REAL SOCIEDAD - LEVANTE 3:0 (1:0)
1:0 Finnbogason (13), 2:0 Bergara (51), 3:0 Vela (86)

CORDOBA - BARCELONA 0:8 (0:2)
0:1 Rakitić (42), 0:2 Suarez (45+2), 0:3 Messi (46), 0:4 Suarez (53), 0:5 Pique (65), 0:6 Messi (80), 0:7 Neymar (85, enajstmetrovka), 0:8 Suarez (88)

ATLETICO MADRID - ATHLETIC BILBAO 0:0

SEVILLA - REAL MADRID 2:3 (1:2)
0:1 Ronaldo (36), 0:2 Ronaldo (37), 1:2 Bacca (45, enajstmetrovka), 1:3 Ronaldo (68), 2:3 Iborra (79)

DEPORTIVO - VILLARREAL 1:1 (0:0)
0:1 Costa (48), 1:1 Borges (50)

ESPANYOL - RAYO VALLECANO 1:1 (0:1)
0:1 Insua (29), 1:1 Moreno (80)

GETAFE - GRANADA1:2 (1:1)
0:1 El Arabi (14), 1:1 Leon (45), 1:2 El Arabi (59)

VALENCIA - EIBAR 3:1 (1:0)
1:0 Otamendi (25), 2:0 Parejo (56), 3:0 Paco (71), 3:1 Arruabarrena (84)